DekorKolik

Beyaz Tonlarında Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

23.04.2020
Beyaz Tonlarında Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Beyaz tonlarında salon dekorasyonu 2020 yılında da beyaz en sık tercih edilen renk olduğundan dolayı öne çıkmaktadır. Beyaz kullanılan evler kullanıcıların daha ferah hissetmelerini ve evlerinin daha modern gözükmelerini sağlayacaktır. Beyaz renk kullanıldığı ortamın daha geniş göstermekte ve ev sakinlerinin kendilerini daha huzurlu olmasını sağlamaktadır. Beyaz tonlarında dekorasyon ile bu dekorasyonu tercih eden kimseler daha huzurlu hissedeceklerinden dolayı hayatta başarılı olma ihtimalleri de olumlu yönde etkilenmektedir. Beyaz tonlarında dekorasyon yapmak kolay yapılabilir bir dekorasyondur. Ancak bunu yapabilmeniz için evinizde kullanacağınız duvar rengi, aksesuarlar, mobilya ve perdeler önem arz edecektir.

Beyaz Tonlarında Duvar Rengi Seçimi

Beyaz tonlarına uygun duvar rengi seçimi, duvar renginin evin en çok görülen kısmı olmasından dolayı önem arz etmektedir. Ancak her ne kadar duvar rengi önem arz etse de dekorasyonda ana unsuru değil tamamlayıcı unsurudur.

Duvar rengine evinizin dekorasyonunu tamamlayabilmek için dikkat edilmesi gerekmektedir. Beyaz renkli duvarlar tercih etmeniz halinde evinizi olduğundan daha geniş görebilmeniz mümkündür. Beyazın sağladığı bu illüzyon, kendinizi evinizde daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Gri renginin kullanıldığı yerlerde duvar renginizde soğuk beyaz, beyazın ana renk olarak kullanıldığı evlerde ise sıcak beyaz ya da bej renginin tercih edilmesi evinizi daha şık ve ferah hissettirecektir.

En Popüler Beyaz salon dekorasyonu 2020

En Popüler Beyaz salon dekorasyonu 2020

Salonlar için Beyaz Mobilya Tercihi

Salon dekorasyonunda beyaz mobilya tercihi, son dönemlerde sıkça araştırılan ev dekorasyon başlıklarından bir tanesidir. Salonlar evin en çok zaman geçirilen ortak kullanım alanıdır. Bu sebeplerden dolayı evin en kalabalık alanıdır. Beyaz tonlarında dekorasyon yapılırken beyazın her tonu mobilyalar için tercih edilebilmektedir. Ancak bu noktada duvar rengi ile uyum yakalamaya önem göstermeniz ve aksesuarlar ile tamamlamanız gerekmektedir. Beyaz mobilya tercihinde evinize farklılık katacak bir diğer önemli unsur da mobilyaların ayaklarıdır. Beyaz mobilyalarda ahşap ayaklar salonunuza farklılık ve şıklık katacak bir diğer önemli unsurdur.

Beyaz Salon Dekorasyonunda Perde Seçimi

Beyaz dekorasyonlu salonlarda perde seçimi evinizi daha şık gösterecek ayrıntılardan biridir. Beyazın ağırlıklı olarak tercih edildiği salonlarda perde seçimi yapılırken enerjinizi yükseltecek bir renk seçmek daha yararınıza olacaktır. Beyaz tonlarında dekorasyon için perde seçerken pastel renkler ve sıcak beyaz renkler sizin için önerebileceğimiz renklerin başında gelmektedir. Minimal salon dekorasyonlarında beyaz renk ağırlıklı tercih edilecekse size stor ve jaluzi perdeleri önermekteyiz.

Beyaz salonlar için perde seçimi

Beyaz salonlar için perde seçimi

Beyaz Salon Dekorasyonunda Koyu Renkler Nasıl Kullanılabilir?

Beyaz salon dekorasyonunda koyu renkler de tercih edilebilmektedir. Şık ve ferah bir salon ile renk bütünlüğü içerisinde bir salon dekorasyonu tercih edilmelidir. Koyu renkler de salon geçişlerinde tercih edilebilmektedir. Mor renk, siyah beyaz salon dekorasyonda tercih edilen en önemli geçiş renklerinden birisidir. Antrasit ve sarı da kolaylıkla odanıza uyum sağlayacaktır.

Beyaz Salon Dekorasyonunda Beyaz Koltuklar

Beyaz salonda beyaz koltuklar salonunuzda beyaz renginin ağırlıkta olmasını istiyorsanız bu isteğinizi karşılayacak en önemli seçeneklerden birisidir. Beyaz koltuk tercih etmeniz, evinizin salonunda beyaz rengine ağırlık verdiğiniz anlamına gelmekte ve aksesuar ve diğer mobilyalarda renk tercihinde bunu dikkat etmeniz gerekmektedir. Beyaz renk çoğu renkle kullanılabilecek bir renk olduğundan dolayı çoğu rengi beyaz koltuk seçiminde tercih edebilirsiniz. Ancak bej rengi beyaz ile kullanılan son dönemlerde en popüler renklerden bir tanesidir.

Beyaz Dekorasyon Ürünleri

Salon için beyaz ürünler, beyaz tonlarında dekorasyonu için önem arz eden bir diğer başlıktır. Salonda beyaz tonlarında dekorasyon yapacaksanız, küçük renklendirmeler enerjinizin artmasını sağlayacaktır. Renkli tablolar, ahşap aksesuarlar ve siyah çerçeveler beyaz dekorasyonlu salonlar için tercih edebileceğiniz ürünlerdir.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.