DekorKolik

Chester Koltuk Kullananlar

20.07.2020
Chester Koltuk Kullananlar

Yuvamız olarak adlandırdığımız evimizde sık kullanılan tarihin esintisi koltukların geçmişi 1700’lü yıllara dayanıyor. İngiltere Lordu Philip Stanhope’un, bir beyefendinin elbisesini kırıştırmayacak bir kanepe tasarlanması isteği üzerine ortaya çıkan bu eşsiz koltuk: Chesterfield. Chesterfield 1800’lü yıllarda lüks ve ihtişamın göstergesi olarak dönemin zengin aileleri tarafından tercih ediliyordu. Zamanla kanepe chesterfeild olarak adlandırıldı. O günden bugüne efsaneleşen koltuk, chester koltuk kullananlar tarafından vazgeçilemeyen bir model haline geliyor. Bu koltuğu diğerlerinden ayıran önemli özellikleri ise deriden imal edilmesi, sırt ve kolçak kısımlarının kapitone dikiş olması. Her ne kadar chester koltukların orijinalleri deriden imal ediliyor da olsalar günümüzün modern ve şık anlayışına göre farklı kumaş türleri ve farklı çizgileri içinde barındırıyor. Bugün hala en çok tercih edilen model olmasında evlere seçkin ve asil bir hava katması etkendir.

 

Chester Koltuk Takımı Kullananlar

Ev dekorasyonu vaktimizin çoğunu evde geçirdiğimiz için büyük önem teşkil etmektedir. Bu açıdan bakıldığında gösterişi ve konforu evimize davet eden birçok chester koltuk modelleri mevcuttur. Zamansız parçalar haline gelen chester koltuklar ev dekorasyonunda takım olarak, sadece kanepe veya berjer olarak evlerimizde yer alıyor. Chester koltuk kullananlar bu modeli ofislerde, oturma odalarında sık tercih ediyorlar. 1800’lü yıllarda zengin ailelerin statü göstergesi olarak kabul ettiği chester koltuklar zamanla yerini evinde şıklığı temsil etmek isteyenlere bırakıyor.

 

Chester Koltuk Modelleri

Hepimiz evimizde kendimizi konforlu hissetmek isteriz. Yorucu bir günün ardından eve gelmenin ve kendini koltuğa bırakmanın değeri paha biçilemez. Bu nedenle koltuk takımlarının konforlu olması keyfimizi kat be kat artırır. Chester koltuk modelleri size aradığınız konforu sağlamayı geçmişten gelen değerleriyle vadediyor. Chester koltuk modellerinin sadece klasik modellerinin olduğunu düşünmeyin. Klasiğin yanında modern ve elegan çizgiler taşıyan birçok chester koltuk modelleri olduğunu göz önünde bulundurun. Deri, keten, kadife birçok kumaş türü ve farklı dizaynların kullanıldığı chester koltuk takımları evinizin en şık parçaları olmaya hazır. Evinizi nasıl dizayn etmek istediğinize karar verdikten sonra hangi chester koltuk modelleri arasında seçim yapacağınıza karar verebilirsiniz.

 

Kadife Chester Koltuk Kullananlar

Günümüzde chester koltuk kullananlar tarihin esintisinden modern çizgilere kaymıştır. Hem chester koltuğun özellikleri hem de modern çizgiler, kadife kumaşlı chester koltukları ortaya çıkarmıştır. Hem gerçek derinin işlenmesinin zor olması, hem de kahverengi tonundan vazgeçilerek yeni renklerin chester koltuklar ile kullanılmak istenmesi insanları kadife chester koltuk kullanmaya itmiştir. Chester koltuklar sadece kadife değil birçok kumaş türüyle de zamana ayak uydurmaktadır. Geçmişten gelen özelliklerini kaybetmeden farklı iskelet yapısı ve farklı kumaş türleriyle pek çok insanın kalbini yeniden kazanmıştır.  Birçok modelleri piyasada kolaylıkla bulunabilir hale gelmiştir. Chester koltuk takımları oldukça geniş bir yapıya sahip olduğu için genellikle büyük alanlarda kullanılması tercih edilir. Ancak bu sorun teknolojinin ve zamanın ilerlemesiyle büyük oranda çözülmüştür. Kolçaksız Chester koltuk takımları hem az yer kaplar hem de daha modern bir görüntü elde etmenize olanak tanır.

Chester koltuk takımları yere yakın ve kaba koltuklar olmalarıyla biliyordu. Ancak günümüzde bu durum değişti. Chester koltuk takımlarının ayaklı, ayaksız, uzun veya kısa ayaklı modelleri piyasaya sürüldü. Bu durum chester koltuk takımlarının daha fazla insanın erişebilmesine imkân verdi. Eğer siz de evinizde chester koltuk takımının eşsiz parçalarını görmek istiyor ve chester koltuk kullananlar arasında yerinizi almak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey evinizin stiline ve genişliğine göre birçok farklı model arasından tercih yapmanızdır.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.