DekorKolik

Dekorasyon Dergileri

16.06.2020
Dekorasyon Dergileri

Dekorasyon Dergileri

Popüler kültür içinde yer alan dekorasyon dergileri konuya meraklı kişilerin vazgeçilmeyen başvuru kaynağıdır. Bu meraklı kişilerin ise daha çok kadınlar olduğunu tahmin etmek güç değil. Ev ve kadın kelimelerinin birlikte kullanılmasının doğal bir sonucudur bu. Sözünü ettiğimiz dekorasyon dergileri alanında bugün oldukça çok sayıda dergi göze çarpıyor. AD, Antik & Dekor, Elle, Evim, Ev ve Kültür, Maison Francaise, Marie Claire Maison, Enza Home gibi sürekli basılan dergilerin yanında Bast Home, Deco Time, Decor, M Live gibi e-dergi formatında olan yani internet ortamında okunabilen dergiler de var. Bu yayınlar öncelikle fotoğrafı yoğun olarak kullanıyorlar. Resimler Yeşilin Kış Masalı, İçimizdeki Göçebe Ruhu ve Dekorasyona Yansıması, Aydınlatmada Özgürlüğü Hissedin, Alaçatı; Bir Dekorasyon Merkezi gibi yazılarla destekleniyor. Yazıların hepsinin gayet kolay okunabilen üslupta olduğunu belirtmek gerek.

 Renkli Dünyalar Renkli Sayfalar

Bol renkli yayınlar olarak bilinen dekorasyon dergileri yardımıyla evinizi döşemek için yeni fikirler bulabilirsiniz. Sektörde çokça tanınan Elle Decoraration Dergisinin kendi alanında tasarım ödülü sahibi olduğunu da reklamların arasında okuyoruz. İsimlerinden anlaşıldığı gibi bu dergilerin çoğu dünyada da yayınlanıyor ve Türkçe’ye çevriliyor. Örneğin Elle Decoration dünyada 26 ülkede birden yayınlanıyor.

 Moda Dergileri İle Birlikte Düşünebilirsiniz

Popüler dergilerin en büyük bölümünü oluşturan moda dergilerini dekorasyon dergileri ile birlikte düşünebilirsiniz. Moda ve dekorasyon dergileri içerik olarak bazen aynı konulardan bahsedebiliyorlar. Vogue, Dazed, Nylon, Suitcase Magazine, Another Magazine gibi adlar taşıyan moda dergileri çoğu zaman gezi ve seyahat içerikli yazılara da yer veriyorlar. İçlerinde en bilineni olarak Vogue görülüyor. Ama derginin bu ünü hak ettiği söylenebilir, çünkü 1892 yılından beri basılıyor ve 19 ülkede birden dağıtılıyor. Üç farklı yüzyılda okunan dergi olarak tanıtılıyor. Moda dergilerinin gelecek sayıları ise Oscar töreni odaklı olacak. Her yıl Mart ayının sonunda verilen Oscar Ödülleri ve ünlü kırmızı halı şovu bütün modacıları bir araya getirecek. Dekorasyon dergileri ise bu ünlülerin evlerini yeniden ve yeniden ele alacaklar. Örneğin Angelina Jolie’nin 25 milyon dolarlık evi American Vogue dergisinin sayfalarını kaplayıp durdu.

 

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.