DekorKolik

Duvar dekorasyonu

13.07.2020
Duvar dekorasyonu

Ev dekorasyonlarında dekore edilmiş olan bölgeyi en basit bir şekilde ön plana çıkaran ve farklı bir görünüm sunan yöntemlerden birisi de duvar dekorasyonudur. Duvar dekorasyonu, diğer işlemlere göre hem daha az maliyetli hem de daha kolay bir işlemdir. Eğer siz de yaşam alanınızdan sıkıldıysanız ve düşük bütçeli bir değişiklik arıyorsanız duvarı dekore etme fikrini düşünebilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Bu dekorasyonun nasıl olması gerektiği hakkında pek çok soru sorulmaktadır. İster boya, ister duvar kağıdı gibi pek çok farklı çeşitlerde gerçekleşebilir. Duvar dekorasyonu yapmak aslında çok keyifli ve hayal gücünü çalıştıran bir işlemdir. Evinizde boş duvarlar varsa bu duvarları hayal gücünüze göre dekore edebilirsiniz. Duvarlara tablo, pano, raf ve saat gibi pek çok aksesuar ile süsleyebilir, estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu dekorasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, duvarda kullanılan boya veya kağıttır. Eğer duvar kağıdı tercih edecekseniz bunun mutlaka göz yormaması ve mobilyalar ile uyumlu olması gerekir. Bunun haricinde ayna kullanılarak da hoş bir duvar görünümü elde edilebilir. Dikkat edilmesi gerekilen bir diğer nokta ise duvarı çok fazla aksesuar ile boğmamaktır. Çok fazla aksesuar kullanmak duvarı zengin göstermez, tam tersi karmaşık bir görünüm kazandırır. Dekore edeceğiniz duvar ile ilgili daha fazla fikir almak isterseniz yazının devamını okumayı ihmal etmeyin.

Duvar Dekorasyonunda Ayna Figürü

Aynalar duvar dekorasonunda, kullanıldıkları bölgeye modern bir dokunuş katarlar. Katmış oldukları dekoratiflikten ziyade odayı geniş ve daha parlak gösterir. Aynaların bulunduğu odalardaki mobilyalar, özelliklerini daha da yansıtır. Örnek verecek olursak, odayı daha aydınlık göstermek isterseniz ışığın karşısına bir ayna koyabilirsiniz, bu şekilde ışık aynadan da yansımış olacak. Kendimizi görmemize yarayan bu nesneler, dekorasyonun olmazsa olmaz parçalarındandır. Aynaları salonlarda, antrelerde, yatak odalarında ve evin daha pek çok alanında kullanabilirsiniz. Özellikle de son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen tasarım aynalar, duvar dekorasyonuna ayrı bir hava katıyor. Duvarınıza asacağınız aynanın dekorasyonunu kendiniz yapabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu modelleri

Duvar dekorasyonu modelleri

Tablo Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar dekorasyonu denilince akla ilk gelen nesnelerden birisi olan tablo, hepimizin en çok başvurduğu yöntemlerden birisidir. Bu tablolar ile duvarımızı süslemeden önce hangi şekillerde kullanmamız gerektiğini de bilmemiz gerekiyor. Tablolar evimizin görüntüsünü yansıtan figürler olduğu için onları dikkatlice seçmeliyiz. Her tablo her eve yakışmayabilir, bu yüzden tablo almadan önce mobilya gibi ev ürünlerinin desen ve renklerini de göz önünde bulundurmalıyız. Bunun dışında tablo sizi yansıtmalı, hayal gücünüzü kullanarak da tablo tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz. Tablonun büyüklüğü ve çerçevesi de odayı çok boğmamalıdır. Bu tür niteliklere dikkat ederek duvarınızı harika tablolar ile süsleyebilirsiniz.

Taş Duvar Dekorasyonu

Taş duvarların kullanımı günümüzde artık çok yaygın. Genelde insanlar şehir hayatından bunalıp köy havasını evlere getirmek istiyor. Bu tür düşünceler için taş duvar harika bir seçim olabilir. Siz de böyle bir görünüm elde etmek istiyorsanız doğru bir karar vermişsiniz demektir. Zira taş duvarlar eve hem otantik hem de modern bir hava katıyor. Bu taş duvarları ister doğal taşlar ile isterseniz de direkt olarak duvar kağıdı ile yaptırabilirsiniz. Taş duvarların dekorasyon açısından sunmuş olduğu pek fazla seçenek var. Her dekorasyon ve mobilya stiline göre uygun taş duvarlar mevcuttur. Bu duvarları ister beyaz, ister turuncu ister de tuğla renginde tercih edebilirsiniz. Daha çok tarihi bir görünüm elde etmek istiyorsanız kahve tonlarını kullanmak daha yararlı olacaktır.

Alçıpan Duvar Dekorasyonu

 

 

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.