DekorKolik

En Şık Köşe Takımı Modelleri 2020

17.04.2020
En Şık Köşe Takımı Modelleri 2020

Köşe takımı modelleri, son yıllarda oldukça sık tercih edilen koltuk takımı modellerinden birisi olarak 2020 yılına da damga vurmuştur. Rahat tasarımları, sandıklı ve sandıksız tercihleri, yatak olarak kullanılabilmeleri ve daha pek çok detay, köşe takımlarının ev dekorasyonlarında popüler hale gelmesini sağlamıştır. Önceki dönemlerde sıklıkla oturma odası dekorasyonlarında tercih edilen köşe takımı modelleri, 2020 yılıyla birlikte salonlarda ve mutfaklarda da etkisini çok daha fazla göstermeye hazırlanıyor. Köşe takımı nasıl seçilmeli rehberimizin ardından sizler için seçmiş olduğumuz trend köşe takımlarına göz atarak, şık bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Köşe Takımı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köşe takımı seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar, birbirinden farklı yüzlerce renk ve modelde üretilen köşe takımları arasından en doğru tercihi yapmak için oldukça önemlidir. Köşe takımı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Odanızın büyüklüğü, köşe takımı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli husustur. Köşe takımınız odanın içerisinde kullanışlı bir alan bırakmayacak kadar büyükse, ne kadar şık olursa olsun doğru bir tercih olmayacaktır. Bu nedenle köşe takımınızı seçerken öncelikle konumlanacağı odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
  • Köşe takımına ek mobilya tercih edip etmeyeceğiniz bir diğer önemli detaydır. Alanınızı verimli bir şekilde kullanmak için ek bir mobilya kullanacaksanız, bu durumda doğru tercih tek parça koltuk takımlarıdır. Ancak dilerseniz modüler şekillendirilebilen köşe koltuk takımlarını tercih ederek ek mobilya masrafından kurtulabilir ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Köşe koltuk takımının büyüklüğü, dikkat etmeniz gereken bir diğer detaydır. Oturma odasında mini bir koltuk takımı yeterli olurken, salonda aynı büyüklükte bir köşe takımı yeterli olmayacaktır. Bu nedenle ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olup olmadığına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.

Minimalist Köşe Takımı Modelleri

Minimal tasarımlı köşe takımları, hem şık hem de ferah bir görünüm için eşsiz bir tercih olacaktır. Doğtaş Lucca Köşe Takımı, geometrik detaylar ile süslenmiş kırlentleri ve bej rengi ile minimal tasarımlı köşe takımları arasında şıklığı ile öne çıkan köşe takımı modelleri arasındadır. Misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabileceğiniz kadar geniş olması ise önemli avantajlarından birisidir.

Modüler Köşe Takımı Modelleri

Modüler köşe takımları, istediğiniz formatta kullanabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde dizayn edebileceğiniz köşe takımı modelleridir. İşlevselliklerinin yüksek oluşu son dönemlerde oldukça öne çıkmalarını sağlamıştır. Bellona Marses Köşe Takımı, modüler koltuk modelleri arasında seçmiş olduğumuz şık köşe takımı modellerinden birisidir. Geniş renk skalası ile sunulan bu model, klasik köşe takımı anlayışından uzaklaşarak cepli kol, ikili, puf ve köşe parçası gibi modüllerle sunulmaktadır.

Ekonomik Köşe Takımları

Uygun fiyatlı köşe takımları, özellikle oturma odası gibi alanlarda yüksek meblağları gözden çıkarmadan şık bir atmosfer oluşturmak isteyenler için ideal seçeneklerdir. Şıklıktan ödün vermeden uygun fiyatlı bir köşe takımı tercih etmek isteyenler için Vivense “Ekonomik Köşeler” koleksiyonunu hazırlamıştır. Tamamı sezonun trendleri arasında yer alan “Ekonomik Köşeler” koleksiyonu arasında bizim tercihimiz olan Azra Köşe Takımı, antrasit rengi ve hardal detayları ile oldukça dikkat çekmektedir.

Uygun fiyatlı köşe takımları

Uygun fiyatlı köşe takımları

Klasik Köşe Takımı Modelleri

Klasik köşe takımları, klasik ve zarif tarzından ödün vermeden köşe takımı konforunu tercih etmek isteyenler için ideal seçeneklerdir. Klasik detaylar ile süslenmiş bu modeller ile zengin ve ihtişamlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Köşe takımı modelleri arasında özellikle salon dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Klasik detayları, sezonun trend renkleri ile buluşturmak mükemmel şıklığa ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Klasik köşe takımları

Klasik köşe takımları

Mutfak İçin Köşe Takımı Modelleri

Mutfak için köşe takımları, özellikle geniş mutfaklar için trend seçeneklerden birisidir. Rahat kullanımı ve şık görüntüsü ile çok sevilen mutfak köşe takımları, farklı renk ve modellerde sunulmaktadır. Bu sayede mutfak dolaplarınıza uyumlu bir tercih yaparak bütünlük oluşturmanıza imkan tanınmaktadır. Tavsiyemiz sandıklı köşe takımı modelleri arasından tercih yapmanızdır. Sandık kısımları fazla eşyalarınızı muhafaza etmenizi sağlayacak ve bu sayede çok daha verimli olacaktır.

Mutfak için köşe takımları

Mutfak için köşe takımları

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.