DekorKolik

Erkek Çocuk Odası İçin 6 Dekorasyon Tavsiyesi

Erkek Çocuk Odası İçin 6 Dekorasyon Tavsiyesi

Erkek çocuk odası dekorasyonu, çocuklarına renkli bir dünyanın kapılarını aralamak isteyen ebeveynler için oldukça popüler dekorasyonlardan birisidir. Erkek çocuk odası tasarımı, çocuklarınızın keyifli bir yaşam alanına sahip olması için son derece önemlidir. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk husus, kendi zevkinize değil, çocuklarınızın ilgi alanlarına ve zevklerine uygun hareket etmeniz olacaktır. Erkek çocuklarının birbirinden oldukça farklı zevkleri olabilmektedir. Kimi çocuklar gemilerine binip uzak limanlara açılan bir korsan olmak isterken kimileri uzaya merak salmaktadır. Bu nedenle dekorasyonda çocuklarınızla birlikte hareket etmeniz önemlidir.

Çocuk odalarında şık bir dekorasyona ulaşmak için uygulayabileceğiniz ipuçları yazımızın devamında sizlerle olacak. Bu ipuçlarını çocuklarınız ile takip ederek hem şık bir odaya sahip olacak, hem de çocuklarınızla iletişiminizi çok daha güçlendireceksiniz.

Erkek çocuk odası dekorasyonu 2020

Erkek çocuk odası dekorasyonu 2020

  1. Farklı Konseptlerdeki Mobilyalar Erkek Çocuk Odası için Doğru Tercih

Konsept mobilyalar ile çocuk odası dekorasyonu, en doğru tercih olacaktır. Uzay, araba yarışı, korsan denizci gibi birçok farklı konseptte üretilmiş mobilyalar bulunmaktadır. Çocuklarınızın ilgi alanına uygun bir konsept bulmak günümüzde oldukça kolay. Bu mobilyalar arasından tercihinizi yaparak konsept bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

  1. Araba Yataklar ile Yarış Pistinde Hissettirin

Yarış arabası tasarımına sahip yataklar, erkek çocuklarının tamamının seveceği en risksiz modellerdir. Çocuklarınızın henüz fikrini almak için küçük olduklarını düşünüyorsanız veya sürpriz yaparak sevindirmek istiyorsanız, yarış arabası tasarımındaki yataklar kurtarıcınız olacak. Son dönemde oldukça popüler olan ve birçok farklı renk ve modelde hazırlanan araba yataklar, her çocuğu oldukça sevindirecek modeller.

  1. Ahşap Mobilyalar ile Kendi Konseptinizi Oluşturun

Ahşap mobilyalar ile dekorasyon, uzun yıllar severek kullanılacak bir dekorasyon oluşturmak için en doğru tercihler arasında gösterilebilmektedir. Bunun yanında konsept mobilyalardan çok daha ekonomik tercihler olduklarını da söylemek gerekmektedir. Odanın mobilyalarını ahşap mobilyalar arasından tercih ettikten sonra yatak örtüsü, perde, halı ve aksesuar gibi detaylarda konsept seçimler yaparak hem şık hem de uzun ömürlü bir dekorasyon yapabilirsiniz.

  1. Duvar Dekorasyonu ile Şıklığı Tamamlayın

Erkek çocuk odası duvar dekorasyonu, dekorasyonda şık bir görünüm elde etmek isteyenler için en kilit noktalardan birisidir. Tercihinizi hangi mobilya seçeneğinden yana kullanmış olursanız olun, duvarlara birkaç ufak dokunuş yapmadan erkek çocuk odası dekorasyonunda mükemmel şıklığa ulaşmanız mümkün değildir. Uzay temalı bir odaya küçük yıldızlar eklemek veya korsan denizci temasına sahip odanızı balık detayları ile süslemek hem şirin hem de şıklığı tamamlayıcı bir etkiye sahip olacaktır.

Erkek çocuk odası duvar dekorasyonu

Erkek çocuk odası duvar dekorasyonu

  1. Erkek Çocuk Odası için Renk Seçimi

Erkek odası dekorasyonunda renk seçimi yaparken, uzun vadede bunaltıcı hissettiren renklerden uzak durmanız gerekmektedir. Unutmayın ki, erkek çocuk odası esasında bir yatak odasıdır. Bu nedenle kırmızı gibi odayı kalabalıklaştıran renkler yerine ferah renkler tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Mavi ve beyaz, erkek çocuk odaları için en popüler ve en ideal renklerdir. Dilerseniz bir farklılık yaparak sarı, yeşil gibi  pastel tonları da tercih edebilirsiniz.

  1. Özel Tasarım Ranzalar ile Odanın Ferahlığını Koruyun

Özel tasarım ranzalar ile çocuk odası dekorasyonu yapmak, özellikle çok çocuklu aileler için ideal bir tercih olacaktır. Odalarınızı kalabalıklaştırmadan şık bir dekorasyon yapmanın kilit noktası yatak seçimidir. İkili veya üçlü yatağa sahip ranzalar, hem şık hem de orijinal tercihler olacaktır. Bu sayede erkek çocuk odası için ihtiyacınız olan yatakları odayı kalabalıklaştırmadan yerleştirme şansınız olmaktadır. Geri kalan geniş alanı ise zevkle döşemeye devam edebilirsiniz.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.