DekorKolik

Kız Çocuk Odası 6 Dekoratif Fikir

Kız Çocuk Odası 6 Dekoratif Fikir

Kız çocukları için dekoratif oda fikirleri çocuğunuzun ferah ve rahat bir odada kalması için tercih edebileceğiniz fikirlerdir. Kız çocuk odası fikirlerine değinmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli şey çocuğunuzun fikrini almanızdır. Fikrinin alınması çocuğunuzun odayı hem daha çabuk sahiplenmesini hem de kendini odada daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.

Her alanda olduğu gibi çocuk odalarında da seçenekler artmıştır. Ancak artan bu seçenekler arasında tercih yapmak da bir o kadar zorlaşmıştır. Bu sebepten dolayı hem şık hem konforlu hem de şirin bir oda oluşturmak için modern dekorasyon fikirlerinin incelenmesi önem arz edecektir. Modern dekorasyon fikirleri ile çocuğunuza ideal bir yaşam alanı tahsis edebileceksiniz.

  1. Kız Çocuk Odası için Mobilya Fikirleri

Kız çocuk odasına mobilya seçimi, odada çocuğunuza ferah bir ortam sağlanması ve kendini özel hissetmesi açısından önem arz etmektedir. Kız çocuklarının kendini prenses gibi hissedecekleri mobilyalar kız çocukları için mobilya tercihinde çok önemli bir konudur. Kız çocukları erkek çocuklarından farklı olarak kendilerini prensesler gibi hissetmek istemektedir. Bu sebeplerden dolayı cibinlikler, kadife perdeler, tülle süslenmiş yataklar, geniş bir gardırop ve boy aynaları kız çocuklarının kendini prenses gibi hissetmesine yardımcı olacak mobilyalardır.

Kız Çocuk Odası için Mobilya Fikirleri

Kız Çocuk Odası için Mobilya Fikirleri

  1. Kız Çocuk Odalarında Renk Önerileri

Kız çocuklar odalarında renk seçimi çocukların kendini prensesler gibi hissetmesini sağlamak için özen gösterilmesi gereken bir diğer konudur. Kız çocuk odasında renk tercih edilirken de oda dekorasyonunda olduğu gibi çocuğunuzun fikrini almanız çocuğun odayı benimsemesi ve kendini özel hissetmesi için oldukça önemlidir.

Kız çocuk odası için renk tercih edilirken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu, çocuğunuzu pembe rengine boğmamanızdır. Kız çocuklarının en çok zaman geçirecekleri ve ders çalışacakları yerin bu oda olacağını unutmamalısınız ve konsantrasyonunu bozacak çok kalabalık renkler tercih etmekten kaçınmalısınız. Beyaz ve pembe, krem rengi ile beyaz tercih edebileceğiniz renkler arasındadır. Bu renkleri baskın olarak kullanarak odaya ekstra süslemeler de yapabilirsiniz.

Kız Çocuk Odalarında Renk Önerileri

Kız Çocuk Odalarında Renk Önerileri

  1. Kız Çocuğunuz İçin Daha Fazla Boşluk Yaratın

Kız çocuklarına boş alan yaratmak, kız çocuk odası dekoratif fikirleri arasında önemli bir alan kaplamaktadır. Çocuklar zamanının büyük bir kısmını odalarında geçirmektedir. Bazen de çocuklarımız bir odayı paylaşabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı çocuklarımızın kendini ferah hissedecekleri bir ortamda zaman geçirmeleri hayatlarında daha başarılı olmasını tetikleyecektir.

Birden fazla çocuk bir odayı paylaşacaksa yatakları duvara yapıştırarak orta alanı boş bırakmak çocukların daha rahat hissetmelerini sağlayacaktır. Ayrıca hem yatak hem dolap olan yatakların tercih edilmesi odada daha fazla alan açılmasını sağlayacaktır.

  1. Kız Çocuk Odasında Dönüştürebilir Dekorasyonlar

Kız çocuk odalarında dönüştürebilir dekorasyon örnekleri kız çocuğu odası hazırlarken mutlaka göz atmanız gereken seçeneklerdir. Çocuklar çok hızlı büyüyebilmekte ve önceki sene tercih ettiği mobilyaları bir sonraki sene beğenmeyebilmektedir. Bu sebepten dolayı ileri yaşlarda da kullanılabilecek mobilyalar kız çocuklarının oda dekorasyonunda tercih edilebilir.

  1. İki Yatak Tek Komodin

2 yatak tek komodin odada alan tasarrufu sağlamanın en mantıklı yollarından bir tanesidir. Çocuklarınız bir odayı paylaşıyor ise fazla mobilya ile odayı boğmaktansa, tek ve büyük bir komodin tercih etmek çok daha doğru olacaktır.

  1. Kız Çocuk Odası Mobilya Yerleşimi

Kız çocuk odalarında mobilya yerleştirme yaparken çocukların odada oyun oynayabilmesi için bir alan bırakılması unutulmamalıdır. Bu sebepten dolayı kız çocuk odası eşyaları yerleştirilirken odanın geniş bir görünümü olacak şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Yani mobilya tercih edilirken odaya uygun mobilyalar tercih edilmelidir.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.