DekorKolik

Küçük Salonlar İçin Dekoratif Öneriler

22.05.2020
Küçük Salonlar İçin Dekoratif Öneriler

Küçük Salonlar İçin Dekoratif Öneriler salonun olduğundan daha büyük görünmesini sağlar, ferah hissettirir ve mekanda alandan kazanmanıza yardımcı olur. Dekorasyon yaparken dikkate alınması gereken en önemli noktalardan biri salon boyutudur. Eğer normalden daha küçük bir salona sahipseniz belli şeylerden kaçınmanızda fayda var. Zamanın büyük çoğunluğunu evde salonda geçiririz. Bu nedenle bu mekanda kendimizi rahat hissetmemiz çok önemli.

Duvarları da Kullanın

Duvarları kullanmak kişilerin hem alandan kazanmasını sağlar hem de estetik bir görüntü oluşturulması için fırsat yaratır. Duvarlara raflar, dolaplar ve askılar monte edilebilir. Raflarda şık bir görüntü elde etmek için ışıklandırma kullanabilirsiniz. Kitaplarınızı, süs eşyalarınızı, depolamanız gereken bazı eşyalarınızı bu raflarda muhafaza edebilirisiniz. Depolanması gereken eşyalarınız için organizerler satın alabilirsiniz. Bu sayede neyi depoladığınız dışarıdan bakıldığında fark edilmez, dağınıklık oluşmaz.

Beyaz Rengin Ferahlığından Faydalanın

Beyaz renk asilliğin, zarifliğin ve şıklığın sembolüdür. Dekorasyon açısından kullanılması kolay olan renklerden bir tanesidir. Dar alanlarda tercih edildiği zaman mekan içini daha ferah gösterme özelliği bulunur. Beyaz renk salonunuzda hakim olursa, yanına diğer renkleri koymak da kolay olur. Çünkü beyaz diğer bütün renkler ile birlikte kombinlenebilir. Beyazı duvarlarınızdan mobilyalarınıza, halılarınızdan perdelerinize kadar kullanabilirsiniz.

Minimal bir Tarz Yakalayın

Küçük Salonlar İçin Dekoratif Öneriler, Minimal bir tarz salonlarınıza şıklık ve yalınlık getirmek için harika bir fikirdir. Salonunuz zaten dar ise, dekorasyon yaparken mekanı daha fazla eşyaya boğmak istemezsiniz. Kullandığınız eşyalar dışında eşyaları saklamayın. Ya da depo alanına kaldırın ancak kesinlikle bu eşyalara yaşam alanınızda yer vermeyin. Mekanı dekore ederken kullandığınız objelerin çok büyük olmadığından emin olun. Aynı şekilde desen tercihinde de küçük olanları kullanın. Bunlar yerine minik objeler, desensiz döşemeler, az eşya yerden kazanmanızı sağlayarak mekanı ferahlatacaktır.

Açık Renkleri Deneyin

Açık renkler salonunda yalnızca beyaz olmasını istemeyen kişiler için idealdir. Tek beyaz olmasın derseniz açık renklerin hakim olduğu bir salon dekore edebilirsiniz. Açık kahverengi, açık gri, açık kırmızı en çok tercih edilen renkler arasında yer alır. Bu renkler duvar kağıdında tercih edilebilir. Mekanın tümünü beyaz olacak şekilde dekore edin. Ardından biraz renk eklemek için renkli bir duvar kağıdı kullanın. Bu sayede hem açık renkleri kullanmış hem de mekanın büyük çoğunluğunda beyaz tercih ederek mekanı rahatlatmış olacaksınız.

Modüler Mobilyalar

Modüler mobilyalar yerden tasarruf etmenin en şık yoludur. Salon dekorasyonun en önemli parçalarından olan mobilyalar, modüler tercih edildiğinde yerden tasarruf eder, eşyalarınızı pratik bir şekilde saklayabilirsiniz. Modüler mobilyalar standart ölçülerden daha farklıdır. Eğer biraz olsun çizim yeteneğiniz varsa kendiniz mobilyanızı tasarlayabilir ve marangozunuza nasıl bir mobilya istediğinizi çizimle anlatabilirsiniz. Günümüzde en geniş mekanlar da bile modüler mobilyalar tercih ediliyor.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.