DekorKolik

Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileri

11.06.2020
Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileri

Bu yazımızda Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.Mavi renk ev dekorasyonunda sık sık kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Mavi renk ile evlerinizde huzurlu ve rahatlatan bir atmosfer meydana getirebilirsiniz. Mavinin modası hiçbir zaman geçmiyor. İç mekanlarda çok sık kullanılan mavi renk diğer renklerle çok uyumlu bir renk olmasıyla da dikkat çekiyor. Mavi dekorasyonlara uyumlu renklerin hangileri olduğu merak konusu olmaya devam ediyor. Maviye en çok yakışan renkleri öğrenerek birbirinden şık mavi dekorasyonlar hazırlama imkanına sahip olabilirsiniz. Her rengin kendine özel bir etkisi olduğu bilinmektedir.  Birçok renk olmasına rağmen iç mekanlarda huzur veren mavi renk mekanlara ferahlık hissi katan özel bir renktir. Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileri

İç Mekanlarda Mavi Dekorasyonuna Uyumlu Renkler Hangileridir?

Evlerde deniz hissini yaratmanın etkili yollarından biri de ev dekorasyonunda mavi rengi kullanmaktan geçer. Ev dekorasyonuna mavi rengi dahil etmek isteyen ev sahipleri maviye en çok yakışan renkleri tercih etmelidir. Bu sayede evlerde mavi dekorasyonuyla uyumlu ve dengeli bir hava ortaya çıkacaktır.  Mavi rengi isterseniz duvarda isterseniz koltuklarda isterseniz perdelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mavi rengin etkisini en iyi şekilde hissetmek için mekan içerisinde mavi renge uyumlu renkler kullanmanız gerekir. Mavinin tonları çok fazladır. Deniz mavisi, lacivert, koyu mavi, açık mavi, gece mavisi veya çivit mavisi gibi birçok mavi tonu bulunduğunu biliyoruz. Gece mavisi yatıştırıcı bir etkiye sahip olan mavi tonlarından biridir. Ev dekorasyonlarında sık sık tercih edilen gece mavisi evlere ferahlık katar. Açık mavi genel olarak duygusallığı ön plana atan renklerden biridir. Eğer düzenli bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız deniz mavisi tam size göre bir renk seçimi olacak. Sonsuzluğu ifade eden lacivert ile koyu mavi renk tonları ev dekorasyonlarına şık bir görünüm katacaktır.

Mavi ile Uyumlu Renkler

Mavi ile Uyumlu Renkler

Mavi ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Ev dekorasyonlarında maviyi kullanmak isteyen kişiler popüler renklerle maviyi kombinleyebilirler. Dilerseniz birkaç tonunu bir arada kullanarak hem daha renkli hem de daha enerjik ev dekorasyonları ortaya koyabilirsiniz. Soğuk renk grubunda bulunan mavi renge uyumlu renklerin neler olduğu oldukça önemlidir.  Dilerseniz mavi tonlarını bir arada kullanarak risk almadan şık ve zarif dekorasyonlar hazırlayabilirsiniz.  Açık renk mavi kullanımı genellikle rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Eğer odalara maskülen bir hava kazandırmak istiyorsanız koyu mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Mavi renk gezegenin rengidir. Bu nedenle ev dekorasyonunda mavi renk kullanmak kişilerin kendisin rahat ve huzurlu hissetmesini sağlar ve şık tasarımlar hazırlama fırsatı sunar.

Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileridir

Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileridir

Mavi ve Kahverengi Uyumu

Mavi renge uyum sağlayan renklerden biri de kahverengidir. Evinizde huzurlu bir hava yaratmak istiyorsanız kahve ile mavinin uyumuna bayılacaksınız. Ahşap mobilyalar kullanarak mavi ve kahverengi uyumunda gerekli kombinasyonu yakalayabilirsiniz. Sarı ve turuncu aksesuarlar kullanarak ufak renkli dokunuşlar yapabilirsiniz.

Mavi ve Kahverengi Uyumu

Mavi ve Kahverengi Uyumu

Mavi ve Gri Uyumu

Odalara erkeksi bir hava katmak istiyorsanız gri ve mavi uyumunu tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız doğru aksesuarlar sayesinde maskülen tarzda odalar yaratabilirsiniz.  Gri rengi çok koyu renklerde seçmemek gerekir. Aksi halde evinizde boğucu bir hava meydana gelebilir. Açık gri renk ile mavi uyumunun tadını çıkarabilirsiniz.

Mavi ve Gri Uyumu

Mavi ve Gri Uyumu

Mavi ve Sarı Uyumu

Ev dekorasyonunda farklı bir tarz ortaya koymak istiyorsanız mavi ve sarı uyum son derece ideal bir seçimdir.  Dinamik bir oturma odası, genç odası veya çalışma odası hazırlamayı düşünüyorsanız sarı ile mavi tonlarını bir arada kullanabilirsiniz. İskandinav tarzı odalar hazırlamak istiyorsanız sarı mobilyalar ve mavi halılar son derece doğru bir seçim olacak.Bu yazımızda Mavi ile Uyumlu Renkler Hangileri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık.

Mavi ve Sarı Uyumu

Mavi ve Sarı Uyumu

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.