DekorKolik

Yeşil Salon Dekorasyonları Nasıl Hazırlanır?

06.06.2020
Yeşil Salon Dekorasyonları Nasıl Hazırlanır?

Bu yazımızda Yeşil Salon Dekorasyonları Nasıl Hazırlanır? ile ilgili bilgileri paylaşacağız. Doğadan ilham alarak yeşil renklerin hakim olduğu bir salon hazırlamak istiyorsanız doğru renk seçimleri yapmak son derece önemlidir.  Evinizde huzur veren sakin bir atmosferin hakim olmasını istiyorsanız yeşil renklerin kullanıldığı bir salon dekorasyonu hazırlamaya zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. Doğadan ilham alan yeşil salonlar salon dekorasyonlarına farklı bir hava katıyor.  Yaşam alanlarınızı doğal bir görünüme kavuşturmak ve ferah alanlar yaratmak istiyorsanız yeşil salon dekorasyonlarını çok seveceksiniz.  Yeşil salon dekorasyonu hazırlamaya başlamadan önce renk seçimini dikkatli bir şekilde yapmak gerekir. Özellikle salon dekorasyonları için doğru renk seçimi ayrı bir öneme sahiptir.  Salonlar hem sevdiklerimizle birlikte zaman geçirdiğimiz hem de birbirinden lezzetli sofraların kurulduğu evin en önemli alanlarından biridir. Bu nedenle salon dekorasyonlarını hazırlarken gözü yormayan, şık ve rahatlatan renkler seçmeye özen gösterilmektedir. Salonlarda sakinlik ve huzur arıyorsanız sizin için en doğru renk seçimi yeşil olacaktır.

Yeşil Salon dekorasyonları Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeşil renk hem mobilyada hem aksesuarda hem de duvarda rahatlıkla tercih edilebilen ve çok kullanılan bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.  Yeşil salon dekorasyonları hazırlarken yeşil renge hareket katacak farklı renk tonlarını da tercih edebilirsiniz. Yeşil salon dekorasyonu denince akla tamamen yeşil bir salon gelmemelidir. Yeşil rengin hakim olduğu, huzur dolu ve yeşil rengin dengeli bir şekilde dağıldığı salonlar hazırlamak temel hedefimiz arasında yer almaktadır. Ayrıca yeşil renge eşlik edecek doğru renkleri seçebilmek te çok önemlidir.

Yeşilin Yanında Hangi Renkler Kullanılabilir?

Yeşile yakışan renklerden biri de mavidir. Yeşil ve mavi birlikte özellikle oturma gruplarında sık sık tercih edilmektedir. Yeşil farklı tonları olan bir renktir. Bu nedenle yeşilin farklı tonlarıyla hiç beklemediğimiz farklı bir atmosferin ortaya çıkabileceğini unutmamak gerekir. Mavinin yanı sıra yeşille kullanılabilecek farklı renklerde mevcuttur.  Yeşilin yanıta kullanmak istediğiniz rengi belirlerken yaratmak istediğiniz atmosferde çok önemli bir yere sahiptir.  Yeşil bir salon hazırlarken yeşili dengeli bir şekilde kullanmak ve kalabalık görünümden uzak durmak istiyorsanız yeşile eşlik edecek mutlak renk beyazdır.  Yeşil ve beyaz uyumunu göstermenin en etkili yolu salonun duvarlarını beyaza boyamaktan geçer. Salonda ufak yeşil dokunuşları yaparak yeşil bir salon tasarlamanız mümkündür. Yeşil salon dekorasyonu hazırlarken maksimum 3 renk kullanmanız yeşil salonunuzun şık bir görünüme sahip olması için yeterlidir. Eğer 3 renkten daha çok renk kullanırsanız salonunuz hem kalabalık hem de göz yoran bir görsele sahip olur.  Salon dekorasyonunda yeşil le uyumlu renkler arasında; hardal, mor, pembe, kırmızı, altın sarısı, turuncu, kahverengi gibi birçok renk bulunmaktadır. Salonunuzu nasıl dekore edeceğinize karar verip bu renkleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Yeşil Salon Dekorasyonu ile Salonlarda Huzur Hakim

Yeşil salon dekorasyonları sayesinde huzur dolu bir salon sizleri bekliyor. Ancak komple yeşil bir salon dekorasyonu hazırlamaya kalkmayın. Salonunu tamamen yeşil olması gözü yorarken salonlarınızda kalabalık bir etki yaratacaktır.  Yeşil salonlar hazırlarken yeşil rengi hangi alanlarda ve ne miktarda kullanacağınız çok önemlidir.  Yeşil rengi duvarlarda kullanmaya karar verdiyseniz yeşil tonunu seçerken dikkatli olmakta fayda var.  Açık yeşil mi yoksa koyu yeşil mi kullanacağınız salon dekorasyonuna uygun bir şekilde belirlenmelidir. Ancak duvarlarda yeşil rengi kullanmak yerine mobilyalarda, aksesuarlarda veya tekstil ürünlerinde yeşil rengi kullanmak çok doğru bir seçenek olacaktır.  Halı, perde, oturma grubu veya yastıklarda yeşil renk kullanmak çok akıllıca bir davranış olacaktır. Bu parçalarda yeşil rengi kullanarak yeşili odak noktası haline getirebilir ve göz kamaştırıcı bir dekorasyon örneği ortaya koyabilirsiniz. Yeşil genel olarak sakinlik veren ve çok tercih edilen bir renktir. Ancak yeşilin yanlış ve aşırı kullanımı sakinlik yerine kalabalık bir etki yaratabilir.  Yeşilin parlak tonlarını salonlarda aşırı derece kullanmak salon dekorasyonunda yakalamak istediğiniz enerjiyi tamamen ortadan kaldırabilmektedir.  Eğer duvarda yeşil rengi kullanmak istiyorsanız mutlaka yeşilin açık tonlarını kullanmaya özen göstermelisiniz.  Duvarlarda açık yeşili kullanan kişiler salondaki küçük ayrıntılarda koyu yeşil renge yer verebilirler.  Pastel yeşil hem mobilyalarda hem de duvar renginde sık sık kullanılan renklerden biridir. Aksesuarlarda yeşil rengi öne çıkarıp salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.Bu yazımızda Yeşil Salon Dekorasyonları Nasıl Hazırlanır? ile ilgili bilgiler paylaştık.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.