DekorKolik

Gergi Tavan Modelleri

13.05.2020
Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan modelleri uygulamasında kullanılabilecek binlerce farklı model bulunuyor. İsteğinize bağlı olarak tamamen sizin tarafınızdan belirlenmiş olan bir fotoğrafın uygulanması mümkün olabileceği gibi, klasik tasarımlar üzerinden seçiminizi yapabilirsiniz. Isıtılarak tam olarak düz bir şekilde yerleşimi gerçekleştirilen modellerde potluk veya zamanla aşağıya inme gibi bir durum söz konusu değildir. Gökyüzünün yer aldığı modeller, yıldızların ve gezegenlerin görüntüsünün uygulandığı tasarımlar özellikle oturma odasında ve koridorlarda yoğun ilgi görüyor.

Gergi Tavan Modelleri ve Fiyatları

Gergi tavan sistemlerinden faydalanılması için papatya, gül, lavanta gibi çiçeklerin yer aldığı klasik tasarımlara ilgi gösterilebilir. Genel olarak tasarıma göre değil, metrekare başına gergi tavan fiyatları belirlendiği için, üç boyutlu modellerde fiyatlar ortalama seviyelerde seyredecektir. Yüzlerce model arasında seçiminizi yaparak metrekare başına ortalama 100 Türk Lirası ile yararlanmanız mümkün olacaktır.

3D Gergi Tavan Modelleri

Güzel bir görünüm elde edilmek isteniyorsa örnek olarak salon için okyanus görselinin yer aldığı bir gergi tavan uygulaması yapılırken, koridor için çöl ve piramitler gibi tasarımlar uygulanabilir. Zıtlık yakalandığı taktirde misafirleriniz de bu durumdan oldukça hoşlanacaktır. Sadece sabit ve az seçeneğin yer aldığı bir çalışma yapısı bulunmuyor.

Gergi tavan modellerini çocuk odası için farklı, koridor ve salon için farklı şekilde uygulanmasını talep edebileceksiniz. Hem tavanda şık bir üç boyutlu görselin yer alabiliyor olması hem de çeşitli renklerin kullanılabileceği yapıya sahip olan aydınlatma sistemleriyle uyumlu olması sayesinde her zaman yararlanabileceksiniz.

Salon Gergi Tavan Modelleri

Altın renkli motifler, özellikle oturma grubu ve televizyon ünitesinin de uyumlu olması halinde çok şık bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Ağacın altında duruyor hissi veren modeller, okyanusa ve dalgalara bakıldığında karşılaşılan görüntünün gergi tavan uygulamasıyla işlendiği tasarımlar son derece şıktır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, aralarında bir bağlantı olmadığı sürece koridor ve salon gibi alanlardaki geçişlerin tamamen farklı şekilde yapılmamasıdır.

Koridor Gergi Tavan Modelleri

Dar ve uzun koridorda uygulanabilecek en şık görünüme sahip modeller arasında, aydınlatmayla birlikte parlak motiflerin göründüğü tasarımlar yer alıyor. Müşterinin isteğine bağlı olarak gökyüzü tasarımlarının veya bayrak modellerinin yerleştirilmesi de mümkün olacaktır.

Geniş ve uzun koridorlarda ise özellikle mat renkler, koyu renklere sahip modellerin aydınlatma sistemleriyle birleşmesi son derece güzel bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Kırmızı, beyaz, mavi ve siyah gibi çeşitli renklerle sadece renk cümbüşü bulunan ve aydınlatmayla her zaman dört bir yanı parlak görünen modellere de ilgi gösteriliyor. Gergi tavanda koridor için çiçek ve böcek modellerine ek olarak, Osmanlı Tuğrası gibi modellerin yerleştirilmesi de mümkündür.

Yatak Odası Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan sistemi için uygulanacak olan tasarımın yapısı, hassaslığı veya görünümü olumsuz etkileyen bir yapıya sahip olmamaktadır. Tasarımın sadece tavan için değil, koridor veya salonda duvarlar için de uygulanması mümkündür. Yatak odası için gergi tavan modelleri seçilirken tek renk bir tasarım yerine, genel olarak kırmızı ve siyah renk ağırlıklı modeller tercih ediliyor. Müşterinin talebine bağlı olarak birbirinden farklı modelin uygulaması yapılıyor.

 

Gergi Tavan Modelleri 2019

 

Sistemin tam olarak uygulanabilmesi amacıyla ısı kullanılarak gerçekleştirilen işlemler sayesinde, uzun yıllar boyunca deformasyon oluşmaksızın net bir sonuç elde edilebiliyor. Kırmızı, mavi, beyaz, siyah, mor gibi şerit halinde çeşitli renklerdeki tasarımları bulabilirsiniz. Kolay uygulanabilir bir yapıya sahip olması nedeniyle, duvarda köşeden köşeye tam olarak yerleştirilerek, ısıtılması sayesinde düz bir hale getirilebilmektedir. Gergi Tavan Modelleri arasından istediğini modeli ve tavanda kullanmak istediğiniz aydınlatma sistemleriyle uyumlu biçimde yerleştirilmesini sağlayabilir, çiçek desenli, okyanus desenli veya fotoğraflarınızın olduğu bir tasarım talebinde bulunabilirsiniz. Gergi tavan modellerinin bulunduğu galeriye gitmek için tıklayınız

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Yasemin dedi ki:

  Gergi tavan modelleriniz çok güzel.

 2. Yücel dedi ki:

  Evime gergi tavan yaptırmak istiyordum makalenizi okudum çok faydalı bilgiler içeriyor. Teşekkür ederim.

 3. Bekir dedi ki:

  Gergi Tavan Modelleri ve Fiyatları çok önemlidir. Güzel bir Gergi Tavan Modeli isterseniz ve sağlam da olması gerekirse biraz pahalı olabilir. Ancak verdiğiniz paraya değecektir. Bu çünkü yapılan yerin görünüş ve havasını %100 değiştirecektir.

 4. Eray dedi ki:

  Gergi tavan modelleri ve fiyatları hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Komple duvar kağıdı yaptiracaktim ancak makaleyi okuduktan sonra fikrim tamamiyle değişti. Şimdi sıra sağlam gergi tavan modelleri yapan bir firma bulmakta.

 5. Remziye dedi ki:

  Gergi tavan evin görünümünü tamamiyle değiştirebiliyor. Bu nedenle gergi tavan modelleri seçerken çok dikkat etmemiz gerekiyor. Yaz renkleri ise mavi ve sarı kış ise yeşil ve beyaz derim. Gergi tavan modellerine göre fiyatlar değişiyor ancak.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.