DekorKolik

Salonlar İçin Dekoratif Ürün Tavsiyeleri 2020

07.04.2020
Salonlar İçin Dekoratif Ürün Tavsiyeleri 2020

Salonlar için dekoratif ürün tavsiyeleri incelendiğinde önceki yıllardan farklı olarak minimalist ürünlerin yanı sıra gösterişler ürünlerin de tercih edildiği göze çarpmaktadır. 2020 yılında minimalist ürünlerin yerini, maksimalist ve eklektik ürünlerin daha çok tavsiye edildiği göze çarpmaktadır. Maksimalist ve eklektik akımlarının 2020 yılında tercih edilmeye başlanmasında en önemli etken ise insanların kafelerden ziyade evlerde buluşmayı tercih etmesi olmuştur. 2020 yıllında salon dekoratif ürünlerini etkileyen akımların değişmesi ile 2020 yılında renk tercihleri de farklılaşmıştır. 2020 yılında tercih edilen renklerin daha çok gri, mavi, yeşil, bakır ve tonları olduğu göze çarpmaktadır. 2020 yılı salonlar için dekoratif ürünler arasında tercih edilen bir diğer ürün de mumlardır.

2020 Yılında Geometrik Desenler

2020 yılı geometrik desenler salon dekorasyonunda tercih edilen bir diğer önemli ürünlerdir. 2019 yılının son yarı yılından itibaren tercih edilen geometrik desenler salonunuza  modern bir şıklık katacak son derece enerjik ve dinamik seçeneklerdir.

Salon Dekorasyonlarında Renkli Perdeler

2020 salon dekorasyonunda renkli perdeler, ev ve salon dekorasyonlarında bir diğer dikkat çeken tasarımlardır. 2020 yılının trendleri arasında bulunan renkli perdeler, oldukça farklı renk ve desende üretilmektedir.  Boydan boya, rengarenk ve birden çok perde alarak bu trendi salonunuza uygulayabilirsiniz.

 

2020 Salon Dekorasyonunda Sık Kullanılan Renkler

2020 Salon Dekorasyonunda Sık Kullanılan Renkler

Salon Dekorasyonunda Minimalist Akımlar 2020

Salon dekorasyonunda minimalist akımların etkisi her ne kadar azalsa da tamamen bitmemiştir. Salonlar evin en çok kullanılan, en kalabalık olan ve misafirlerin ağırlandığı yerlerdir. Bu sebeplerden dolayı ferah ve geniş bir evi öneren minimalist akımlar da etkisini 2020 yılında da sürdürmektedir.

2020 salon dekorasyonunda tercih edilen en önemli minimalist akımı ürünü ahşaplardır. Ahşabın hiç boyanmadan yani ham haliyle salonlarda kullanılması hem kendinizi daha ferah bir ortamda hissetmenizi hem de rahat ve huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır.

2020 yılı salon tasarımında tercih edilen bir diğer trend de salonda beton ve çimento malzemelerinin ön plana çıkarılmasıdır. Beton ve çimento ön plana çıkarılan evler ahşap dekorasyonundan farklı olarak daha sıcak bir görüntü sunmaktadır. Beton ve çimento ön plana çıkarılan salonlarda ağır dekorları görmek de mümkündür.

Salon Dekorasyonunda Desenler

2020 salon dekorasyonlarında desen bu yılımızda en sık tercih edilen ürünler arasında yer almaya başlayacak. Motifli ve koyu renkli desenler tercih edilen duvarlar evinizde ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Motifli ve koyu renkli desen tercih edilen duvarlar loş ve karanlık bir ortam sağladığından dolayı size mükemmel bir dinlenme alanı sunacaktır.

 

salon dekorasyonunda desenler

salon dekorasyonunda desenler

2020 Salon Dekorasyonunda Sürdürülebilir Ürünler

Salon dekorasyonunda sürdürülebilir ürünler minimalist akımların etkisinde geliştirilen ürünlerdir. Geri dönüşümü mümkün olan ürünler 2020 yılında da etkisini sürdürecek gibi duruyor.

Salonlar için dekoratif ürünler bakılırken, yeni ürünler almak yerine evinizde olan eski eşyaların tadilatını yaparak evinizin salonuna yeni bir soluk getirebilirsiniz. Ancak geri dönüşümü mümkün olan eşyaların tadilat maliyeti yeni ürün almaktan daha yüksek olabileceğinden öncelikle bir hesaplama yapmanız faydalı olacaktır.

2020 Salon Dekorasyonunda Sık Kullanılan Renkler

2020 salon dekorasyonunda tercih edilen renkler hem minimalist hem de maksimalist akımlar etkisinde oldukça farklılaşmaktadır. Salonlar için dekoratif ürünler incelendiğinde yeşil, gri, mavi, bakır ve mor renklerinin maksimalist akımda daha çok tercih edildiği göze çarpmaktadır. Minimalist akımlar etkisinde geliştirilen ürünler incelendiğinde ise bej, gri, beyaz ve tonları kullanıldığı göze çarpmaktadır. 2020 yılında minimalist akım etkisini daha kaybetmediğinden dolayı mat renkler de tercih edilebilen renklerdendir. Mat renkleri mobilyalarda, çarşaflarda ya da yastık kılıflarında tercih edebilirsiniz.

 

2020 Salon Dekorasyonunda Sık Kullanılan Renkler

2020 Salon Dekorasyonunda Sık Kullanılan Renkler

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.