DekorKolik

En Güzel Mutfak Dolabı Modelleri

En Güzel Mutfak Dolabı Modelleri

En Güzel Mutfak Dolabı Modelleri

En Güzel Mutfak Dolabı Modelleri ile sizde şık ve kullanışlı mutfaklara sahip olabilirsiniz. Parlak veya mat mutfak dolabı seçimlerinde renk ve çekmece tasarımı son derece önemlidir. Bu ürünlerde fiyat yerine özellikle mutfak dolabına ayrılan alanın değerlendirilme durumunun göz önünde bulundurularak seçim yapılması gereklidir. Mavi, turkuaz, siyah ve diğer tonlar aracılığıyla siparişlerinizi verirken, hangi tonlara ve renklere dönük bir seçiminiz bulunuyorsa, buna uygun dolap tasarımını değerlendirebilirsiniz.

Parlak, akrilik modeller sayesinde hiçbir şekilde iz bırakma sorunu olmaksızın mutfak dolabı modellerinden yararlanmanız mümkündür. Sadece tek renk olan modeller için değil, aynı tasarım içerisinde kullanılan iki veya üç farklı rengin oluşturduğu ahengin de büyük bir önemi bulunuyor.

Akrilik – Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolapları ve tezgah kullanımında özellikle uyum elde edilmesi son derece önemlidir. Örnek olarak mutfak dolaplarının seçimi için beyaz renk veya krem rengi değerlendirilmek isteniyorsa, bu durumda tezgahın taşının da koyu bir renk olması şık görüntü oluşturacaktır. Ankastre setin güzel görünüm elde edilmesini sağlayan yapısın her zaman için değerlendirmeye uygun bir yapısı bulunuyor.

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik Mutfak Dolabı Modelleri

Akrilik mutfak dolaplarında hem koyu hem de açık renklerde herhangi bir problem yaşamaz, doğrudan mutfak dolabı modellerini iz bırakmayan yapıları sayesinde kullanabilirsiniz. Mat veya parlak olması fark etmeksizin direkt olarak tüm modellerin iz bırakmayan, yemek lekelerinin anında çıkmasına yardımcı olan kaplamaya sahip olmasına özen gösterilmelidir. Ankastre set için ayrılan bölümün, görüntüye destek olması, tamamen alakasız bir görünüme sebebiyet vermemesi gereklidir.

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah renk, mutfak dolaplarında beyaz ile kontrast oluşturulduğunda son derece güzel bir görünüme ulaşılmasını sağlayan bir yapıya sahip oluyor. Siyah, beyaz veya siyah kırmızı renklerin birlikte kullanılması durumunda son derece güzel bir görünüm elde edilmesi mümkün olacaktır.

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah renk, mutfak dolaplarında rahatlıkla kullanılabilecek ve değerlendirilebilecek çekmece ve mutfak dolabı kombinleriyle şık görünüme ulaşılmasını sağlayacaktır.

Parlak Mutfak Dolabı Modelleri

Parlak mutfak dolapları, direkt olarak siyah renk olacak şekilde tercih edildiğinde, mutfak dolaplarının yan kısımları ve alt yüzeyleri farklı bir renkle tasarlanmış olmalıdır. Mutfağın genelinde siyah ağırlıklı bir ton oluşturulması yerine, doğrudan belirli bir kontrast elde edilmesi gereklidir. Ancak bu sayede uyumlu, güzel görünüme ulaşılabilecek şekilde parlak mutfak dolaplarından faydalanılması mümkün olacaktır.

Parlak Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolaplarındaki tasarım yapısı, buzdolabının ve ankastre setin görünümüyle doğrudan bağlantılı olmalıdır. Buzdolabı ve ankastre set günümüzde sadece beyaz renk olmak zorunda değildir. Kırmızı, mavi, yeşil, lacivert, siyah renklerde de olabiliyor. Bu sayede özellikle parlak mutfak dolaplarında siyah ve beyaz klasik renk çeşitleri yerine kırmızı veya mavi renklere de yer verebilirsiniz.

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Kırmızı renk ağırlıklı olan mutfak dolabı tasarımlarıyla, diz ve bel bölgesinde yer verilecek olan çekmece kulpları, özellikle kırmızı üzerinde siyah veya gümüş renkleriyle şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Buzdolabı, ankastre set ile birlikte uyumlu bir görünümün elde edilmesini sağlamak amacıyla, kaliteli mutfak dolabı modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu noktada herkes tarafından özel olarak ilgi gösterilen, çekmece yapısı ve çekmece genişlikleri nedeniyle doğrudan tasarımın genel yapısını etkileyen bir tasarım ortaya çıkıyor.

Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

Kırmızı rengi sadece açık tonlarda değil, koyu tonlarda ve kan kırmızısı halinde de son derece güzel bir görünüm elde edilebiliyor olması nedeniyle kullanmak mümkündür. Yıllar boyunca rahatlıkla silinebilecek, parmak izi veya yemek izi, nem oluşumu olmaksızın kullanıma uygun modelleri kırmızı tonlarında tercih edebilirsiniz. Kırmızı mutfak dolabı modelleri arasında seçiminizi yaparken özellikle akrilik modellere ilgi gösterebilir, doğrudan uygun fiyatlar ve şık kapak tasarımı sayesinde verimliliği arttırabilirsiniz. Bu yazımız da En Güzel Mutfak Dolabı Modelleri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık.Siz de aklınızı takılan soruları yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Kemal dedi ki:

  Merhaba. Mutfak dolabı yaptırmak istiyorum. Mutfak dolabi fiyatlari halkında bilginiz var mi acaba. Araştırmalarıma göre sunta daha uygun oluyormuş. Sunta ve mdf mutfak fiyatları hakkında ortalama bilgi verebilir misiniz ?

 2. yonetici dedi ki:

  Mustafa bey mutfak dolabı fiyatları normal olarak 5.000 TL’den 100.000.00 TL hattaa 200.000.00 TL’ye kadar devam eder. Bu sizin yaptıracağınız modele, malzemeye bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak öncelikle net bir fiyat almak istiyorsanız mutfak ölçülerini kabaca bilmeniz gerekmektedir. Bunu bir metre ile alıp en yakınınızdaki bir mobilya imalatçı dan bir fiyat alabilirsiniz. Bütçenizde bu konuda çok önemlidir. MDF’den bir mutfak yaptırmanızı tavsiye ederiz. Daha sağlam olmaktadır. Renk konusunda ise diğer mobilyalarınıza uyacak bir renk seçmenizi tavsiye ederiz.

  1. Murat dedi ki:

   200 bin lik mutfak nasıl bir mutfak çok merak ediyorum. Pahalı mutfaklar yerine uygun mutfak dolabı modelleri tercih edilebilir.

   1. İrfan dedi ki:

    Altın kaplama olabilir 🙂 Pahalı mutfaklar yerine daha ucuz mutfak dolabı bence daha mantıklı. 200 bine mutfak alacağıma gider ev alırım. 😀

 3. Vedat dedi ki:

  Gövde beyaz, kapaklar akrilik beyaz mutfak dolabi aldim cok memnunum. Tavsiye ederim.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.