DekorKolik

En Güzel Salon Tavan Gergi Modelleri

26.05.2020
En Güzel Salon Tavan Gergi Modelleri

Bu yazımızda En Güzel Salon Tavan Gergi Modelleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Salon dekorasyonu oluştururken solonunuz da farklılık istiyorsanız gergi tavan kullanarak fark yaratabilirsiniz. Ya da salonunuzdan sıkıldıysanız değişiklik istiyorsanız gergi tavan sistemi salonunuza sıra dışı bir hava katacaktır. En güzel salon gergi tavan modelleri salonunuza uyum sağlayacak gergi tavanlardır. Salonunuz klasik ise klasik gergi tavan, modern ise modern gergi tavan yada ruhunuzu açması açısından salonunuza sıcaklık katması için bulut motifli gergi tavan kullanabilirsiniz. Doğayı çok seviyorsanız ve kendinizi doğada hissetmek istiyorsanız ağaç, kuş, deniz,  gökyüzü motifli gergi tavanlar kullanabilirsiniz. Gergi tavanlar malzemeye ısıtma işlemi uygulanarak çeşitli kalıplara dönüştürülebilir. Değişik renklerde tercih edebilirsiniz.  Eğer salonunuzda gergi tavan kullanıyorsanız ve sıkıldıysanız kolaylık gergi tavan modelinizi değiştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz tavan ebatlarına uygun şekle girebilmektedir. Son zamanlarda en güzel gergi tavan modelleri transparan modellerdir. Özel bir ışık efektiyle modeller zenginleştirilir. Özellikle geceleri büyüleyici bir görüntüsü vardır. Gergi tavan imalatı konusunda sizin istediğiniz tüm seçenekler sonsuzdur. Modeller farklılaştıkça fiyatlar modellere göre farklılık göstermektedir. Özellikle de alanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Gergi tavan sistemleri led aydınlatma ile istenilen alanda kullanılan bir trend dekorasyon malzemesidir. Kullanıldığı yere derinlik katar. Estetik görüntüsü vardır. İstenilen şekle kıvama sokulabilir. Uzun yıllar dayanıklılığını korumaktadır. Esnekliğini ve canlılığını yitirmemektedir. Kolay temizliği sayesinde evlerinizde kullanmaya çekinmeyeceğiniz bir tasarımdır.

Gergi Tavanda Dijital Modeller

Dijital baskılı gergi tavanlar, en çok rağbet gören modellerdir. Uygulamalar arasında en farklı gözüken model dijital baskılı gergi tavanlardır. Dijital baskılar yüksek çözünürlüklüdür. Basılan baskılar en çok beğenilen dekor türüdür.

Transparan Gergi Tavan Modelleri

Transparan gergi tavan modelleri en şık ve sade gergi tavanlardır. Sade tasarımı sevenler transparan modeli tercih edebilirler. Transparan modeller düz renktedir. Üzerinde herhangi bir desen yoktur. Transparan dokular, gösterişli ve sade dekorasyon modelidir. Bu gergi tavan modelleri aydınlığı amaçlar. Ayrıca alçı kutulama ve ışık bandı uygulamaları için en çok transparan doku tercih edilir. Alçı göbeklerle alçı kutulamalarda ki boşluklar için bu malzeme oldukça kullanışlıdır.

Transparan Gergi Tavan Modelleri

Transparan Gergi Tavan Modelleri

Parıltılı Şık Detaylar

Lake dokulu gergi tavanlar da bir diğer seçenektir. Göz alıcı parıltıda ve şıklıkta dekorasyonlardır. Gergi tavan uygulamasında lake dokulu modeller de tercih edilir. Lake parlaklığında olan gergi tavan malzemesini mekandaki şatafatı da tavana yansıtarak dekorasyonda bir bütünlük sağlar. Bu uygulamada farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. İçlerinden istenilen renk seçilip, seçtiğiniz gergi malzemesi her ortamda uygulanmaktadır.

Gökyüzü Gergi Tavanlar

En çok sevilen ve beğenilen bir diğer model ise gökyüzü motifli gergi tavanlardır. Gökyüzü motifi gergi tavanınıza uygulanır ve salonunuzun içinde gökyüzü varmış gibi bir hissiyat yaratır. Gökyüzü motifli gergi tavanlarla huzuru yakalayabilirsiniz.

3D Gergi Tavanlar

3D tekniği gergi tavanlar salonunuza derinlik katacak ve görsel şölen yaşatacaktır. 3d gergi tavanlarla salonunuzda daha modern bir çizgi yakalayabilirsiniz. 3d gergi tavanlar yaratıcılığınızı ön plana çıkaracaktır.

3D Gergi Tavanlar

3D Gergi Tavanlar

Gergi Tavan Modellerinde Isı Ve Işık Yalıtımı                           

Gergi tavan modelleri estetik açıdan güzel modellerdir. Aynı zamanda ısı ve ışık yalıtımı da yapmaktadır. Salonunuzda uygulayabileceğiniz gibi farklı odalarınızda veya otellerde, hastanelerde, hamamlarda vb. yerlerde de uygulanabilir. Gergi tavanın üzerine yerleştirilen spot ışık sayesinde bulunduğu ortama loş ışık katar. Montajda kullanılan izolasyon bandı ise ortamın sıcaklığını yükseltir. Tasarruflu ısınma ve aydınlatma imkanı sunar. Son yıllarda çok sık tercih edilir. Gergi tavanın bu özelliklerinden yararlanabilmek için profesyonel kişilerle çalışmak şarttır. Özenli ve titiz montaj yapılmalıdır. Bu makalemizde En Güzel Salon Tavan Gergi Modelleri ile bilgiler vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz konuları yorumlar kısmında yazabilirsiniz.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.