DekorKolik

Pratik Bahçe Duvarı Yapımı

06.06.2020
Pratik Bahçe Duvarı Yapımı

Bu makalemizde Pratik Bahçe Duvarı Yapımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Pratik bahçe duvarı yapmak istiyorsanız bahçenizde çit tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem modernliği hem de gelenekselliği bir arada kullanmış olursunuz. Ekonomik açıdan uygun fiyatlı bahçe duvarı istiyorsanız tel örgü de tercih edebilirsiniz. Daha pratik bir şekilde inşa edebileceğiniz çit modelleri bulabilirsiniz. Eski bahçe duvarınızı pratik bir şekilde yenileyebilirsiniz. Çitlerin arasına taşlar koyarakta pratik bir şekilde bahçe duvarı oluşturabilirsiniz.

Eski Çit

Yıpranmış bir çiti ve bahçeyi yeterince koruyamaması nedeniyle kaldırıp yerine daha pratik ve modern bir tasarım yapabilirsiniz. Bu sayede hem evinize hem de bahçenize modernlik ve şıklık sağlayabilirsiniz.

Birinci Adım Başlangıç

Öncelikle eski çitinizi yıkıp yerine sağlam betonarme bir temel yapabilirsiniz. Betonarme ile çitleri monte edip ve dayanak noktası olarak kullanıldığı için özenle çalışmalısınız. Böylelikle sağlam bir çit temeli oluşturmuş olursunuz.

İkinci Adım: Beton Kaidelerin Oluşumu

  • Çit aralarında yer alır.
  • Çitlerin boylamasına monte eder.
  • Teknik adı babadır.
  • İkinci adımda beton kaidelerin temel üzerine oturtulur.
  • Hazır beton kullanımına ve sağlam oluşuna özen gösterilmelidir.
  • Babaların boyları ve aralıkları eşit tutulmalıdır ve simetrik oluşuna özen gösterilmelidir.

Ahşap İşleri

Beton kaidelerin yerleşimi oluştuktan sonra metal karkaslar ve çerçeveler yapılır. Daha sonra ahşap için özel çerçeveler hazırlanır. Daha sonra ahşaplar metal çerçevelerin üzerine yerleştirilir.

en güzel bahçe duvarı modelleri

en güzel bahçe duvarı modelleri

Boyama Aşaması

Kaba işlemleri bitirdikten sonra ince işlemlere geçebilirsiniz. Bu aşamada ilk önce ahşapları boyamalısınız. Boya rengini evinizin dış cephesi ile uyum içerisinde tercih edebilirsiniz. Bu sayede görsel anlamda da bütünlüğünü ve görüntüsünü bozmamış olacaksınız. Ve çitin beton olan kısmını da dış cephesi ile uyumlu bir renge boyamanız da yine görsellik açısından daha şık ve modern görüntü katmış olursunuz.

Mobil Kapı

Evinize girip çıkarken mobil kapı tercih edebilirsiniz. Çit ile benzer tasarımla inşa edilirse bütünlüğü de bozmamış olursunuz. Aracınız giriş ve çıkışları için özel garaj şeklinde kullanmak için mobil kapıyı yaptırabilirsiniz. Bir rayın üzerinde hareket edecek şekilde yapılır ve kapı boyu kadar açabilirsiniz.

Entegre Kapı

  • Araç giriş çıkış kapısının yanında yer alır. Sizlerin ve evinize gelen misafirlerinizin eve girişini sağlar.
  • Entegre kapı çit sistemi ve mobil araç kapısı ile aynı tasarımı kullanmalısınız.
  • Entegre kapı sayesinde hem araç girişi hem de insanların giriş çıkışı olarak ayrılmaktadır.
  • Beton kaideler sayesinde tasarım yaparak çit sisteminin farklı bir görsel açısı sağlamış olursunuz.

Çit Detayı

Çitlerin yapımı oldukça sağlamdır. Çit yapımını kalın ahşaplar kullanarak tercih edebilirsiniz. Hem estetik açısından hem de kısa sürede pratik bir bahçe duvarı inşa etmiş olursunuz.

Taş Kaplama Bahçe Duvarı

Metal korkulukların yer aldığı bahçe duvarı yapabilirsiniz. Betonarme kullanarak temeli modern ve şık gösterecek tuğla deseni görünümünde taş kaplama malzemesini kullanarak kaplayabilirsiniz. Bu sayede daha pratik bir şekilde bahçe duvarı inşa edebilirsiniz. Ve modern bir bahçe görünümünü elde edebilirsiniz.

bahçe duvarı modelleri

bahçe duvarı modelleri

Ahşap Bahçe Duvarı

Ahşap bahçe duvarı yaparken kolay şekillendirebilirsiniz.  Sadece ahşap kullanarak bir bahçe duvarı yapabilirsiniz. Veya beton zemin üzerine bir bahçe duvarı örerek estetik olarak da modern görünmesine sahip olmuş olursunuz. Ahşap bahçe duvarı ile hem pratik bir şekilde hem de ekonomik olarak uygun bir bahçe duvarı inşa etmiş olursunuz. Aynı zamanda da bahçenizde doğal hava yaratmış olursunuz.

Tuğla Duvarlar

Tuğla duvar tercih edebilirsiniz. Veya tuğla görünümüne sahip kaplama da uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem kolay hem de doğal görünüm elde etmiş olursunuz.

Bu yazımızda Pratik Bahçe Duvarı Yapımı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz durumları yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

 

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.