DekorKolik

TV Ünitesi Niş Modelleri ve Fiyatları

20.05.2020
TV Ünitesi Niş Modelleri ve Fiyatları

Bu makalemizde TV Ünitesi Niş Modelleri ve Fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dekorasyonunuza estetik bir görünüm katabilecek detaylar oldukça fazladır. Bu detayları nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenerek evinizde güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu detaylardan biri de düz duvarlara hareketli ve estetik bir görünüm kazandıracak olan niş modelleridir. Nişleri sadece evinizde değil iş yerinizde ya da ofisinizde de tercih edebilirsiniz.

Evlerde Niçin Niş Tercih Edilmelidir?

 • Kitaplarınızı bir arada ve düzenli bir şekilde yerleştirmenize imkân tanır.
 • Küçük aksesuarlarınızı göz önüne sergileyebilmeniz için alan oluşturur.
 • Duvarı sıkıcılıktan ve tekdüzelikten kurtarır güzel bir görüntü oluşturur.
 • Ekstra bir yer oluşturur ve bazı eşyalarınızı toparlama şansı sağlar.
 • Cam ve ağaç gibi parçalar kullanılarak şık modeller oluşturulur.
 • Çini ve taş gibi parçalar kullanılarak oluşturulan nişlerle ortama modern ve şık bir hava katılabilir.
 • Salonunuza, kullandığınız odalara farklı ve modern bir hava katar.

Niş TV Ünitesi modelleri Fiyatları

Yaptırılmak istenilen tv ünitesindeki detayları listelemeden tv ünitesi niş fiyatlarıyla ilgili net bir bilgi verebilmek mümkün değildir. Fiyatı etkileyen faktörlerin en başında uygulama yapmak istediğiniz duvarın büyüklüğü gelmektedir. Çünkü uygulamak istediğiniz niş modeli ve duvarınızın büyüklüğüne göre alçıpan, alüminyum profil, alçı sıva maliyeti olacaktır. Ünitenizde kullanmak istediğiniz spotların kalitesi, nişlerin içerisinde kullanacağınız doğal taşlarda maliyeti etkilemektedir. Nişlerin fiyatları metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Yani niş yaptırmak istediğiniz yerin alanının büyüklüğüne göre maliyeti de artmaktadır. Nişlerin metrekare fiyatı 40 ile 250tl arasında değişebilmektedir. Ortalama belirlenen bu fiyatları niş yaptırmak istediğiniz alanın metrekaresiyle çarparak ne kadar ödeyeceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Niş TV ünitesi fiyatları

Hesaplama Örneği: Metrekaresi 75tl olan bir niş modeliyle 10 metrekarelik bir alan için ödeyeceğiniz tutar: 75×10=750tl olacaktır.

Hantal dolaplar ve kaba üniteler olmadan sizi demode bir görüntüden kurtaracak; nişlerle evinize modern ve şık bir hava katacak olan bu üniteler aynı zamanda size büyük bir alan kalmasını sağlayarak verdiğiniz fiyata fazlasıyla değecektir.

Niş TV Ünitesi modelleri

Televizyon ünitelerinizin daha estetik ve modern görünmesi için farklı tasarımlardaki tv ünitesi niş modelleri çok kurtarıcı olacaktır. Düz duvarlarınıza hareket katmak ve demode görünümden kurtulmak için kendinize en uygun niş modelini seçerek işe koyulabilirsiniz.

 • Ahşap Niş Modelleri: Görünümüyle evinize huzurlu ve estetik bir hava katabilecek olan bu model günümüzde de oldukça popüler.
 • Aynalı ve Işıklı Niş Modelleri: Güzel bir renk uyumuyla birlikte hem ışık hem ayna detayını kullanarak şık bir tv ünitesi nişi elde edebilirsiniz.
 • Duvarda Niş Modelleri: Daha klasik gibi gözüken bu model sayesinde hem duvarlarınızı sadelikten çıkartarak aksesuarlarınızı yerleştirecek bir alan oluştururken hem de televizyonunuz için dekoratif bir ünite elde edebilirsiniz.
 • Alçıpan Niş Modelleri: Son zamanlarda en çok tercih edilen dekoratif doğal taşlı alçıpan tv ünitelerinde; dolap ya da konsol yok. Şık olduğu kadar oldukça işlevsel olan alçıpan tv niş ünitelerinin size sağladığı en büyük avantaj ise, alandan kazandırdığı yer olacaktır. Odanızda oluşturulacak ortalama 12-15cm’lik bir çıkıntı ile televizyon üniteniz hazır. Kenarlarda yapılacak bölmeleri dekoratif objelerle süsleyebilir ya da kitaplarınızı yerleştirerek minimal bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Nişlerin aralarına yapılan spot led ışıklı aydınlatmalar ile ortamı aydınlatabilir, gece olduğunda sadece birkaç tanesini yakarak gece lambası olarak da kullanabilirsiniz.
 • Niş TV Ünitesi modelleri

  Niş TV Ünitesi modelleri

TV Ünitesi niş modelleri

Alçıpan televizyon ünitelerinin herhangi bir hazır şablonu yoktur. Alçıpan tv ünitenizi belirlerken zevkinize ve ihtiyacınıza göre bir model belirleyebilirsiniz. İnternette daha önceden yapılmış olan örnek tv ünitesi niş modellerine bakarak kendi zevkinize uygun modelleri bularak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Okumuş olduğunuz TV Ünitesi Niş Modelleri ve Fiyatları ile ilgili makalemizde kafanıza takılan soruları yorumlar kısmında bize yazabilirsiniz.

TV Ünitesi niş modelleri

TV Ünitesi niş modelleri

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.