DekorKolik

Asma Tavan Modelleri

02.07.2020
Asma Tavan Modelleri

Asma Tavan Modelleri

Bu yazımızda Asma Tavan Modelleri ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Evinizin dekorasyonu evresinde bazı dekoratif planların ön plana çıkmakta olduğunu ve bu dekoratif planlarla beraber evinizin daha şık bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz. Asma tavan ise özellikle son yıllarda evlerde çok fazla tercih edilmekte olan ve modern bir görünüm katan tercihler arasında yerini almayı başarıyor. Asma tavan modelleri incelendiği zaman bazı modeller son derece modern bir şekilde sunulurken bazı modellerin ise klasik bir yapıya sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu modeller ve asma tavan hakkında bilgi almak isteyen kişiler için bazı önerilerde bulunacağız.

Asma Tavan Nedir?

İlk olarak asma tavanın ne olduğu hakkında bilgi vererek başlayalım. Asma tavan, evinizin özelliklen istediğiniz bir odasında veya her odasında alçıpan kullanılarak oluşturulmakta olan dekorasyon uygulamasıdır. Asma tavanlar ışıklı sistemler şeklinde yerine getirilirken aynı zamanda ışıklı olmayan halleri de mevcuttur. Evlerde bu sistemlere yer verilirken ofislerde de çok sık bir şekilde karşımıza çıkmakta olduğunu görebiliyoruz.

Asma tavanlar yapı gereği son derece güçlü olan yapılar şeklindedir. Yalnız en şık durduğu alanların büyük evler ve büyük salonlar olduğunu söyleyebiliriz. Modern bir halde asma tavan modelleri kullanmak isteyen kişiler ise spot ışıklardan oluşan modelleri tercih etmektedir. Asma tavanların beraber kullanılmış olduğu gergi tavanlarla hem şık hem de son derece kullanışlı bir uyum sağladığını da görebiliyoruz. Asma tavanlara doğru şekilde karar verildiği takdirde evin genel olarak dekorasyonuyla da uyum içerisinde olmayı başarmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Asma Tavan Modelleri

Asma tavan noktasında modeller her alanda karşımıza çıkarak işimizi kolaylaştırabilmektedir. Bu örnekler sayesinde asma tavan yapısının tam olarak ne olduğunu ve sizin yaptırmak istediğiniz alanlarda nasıl bir görünüme sahip olacağını görebilmeniz mümkündür. Özellikle evinizde kullanmak istediğiniz asma tavanları tercih etme noktasında bu modeller sayesinde tercihlerinizi rahat bir şekilde yerine getirirken aynı zamanda farklı bir fikir arayışındaysanız farklı özelliklere sahip olan modelleri de tercih edebilmeniz mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Asma Tavan Modelleri

En Çok Tercih Edilen Asma Tavan Modelleri

Asma Tavan Nasıl Yapılmaktadır?

Asma tavan bütün ustaların yapabildiği bir uygulama değildir. Bu uygulamayı yapacak olan ustaların gerçekten işinde iyi bir usta olması gerektiği gibi aynı zamanda dekorasyon noktasında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Asma tavan modelleri noktasında tercih edeceğiniz modeli en iyi şekilde kullanabilme ve maksimum verim alabilme adına mutlaka bu modelleri sizlere gerçekten sunabilecek firmalar üzerinden destek almaya dikkat etmeniz gerekir.

Asma tavan yapılacağı evrede ülkemizde genellikle alçıpan kullanılarak bu sistemler yerine getirilmektedir. Gerçekten beceri isteyen ve uzun bir işlemdir. Yapılacak olan modele göreyse işçilikle ücretlerinde değişim olacaktır. Bakıldığı zaman yüzlerce farklı seçeneğin sizlere sunulmakta olduğunu görebilirsiniz.

Asma tavan yapılması sırasında ilk etapta asma tavan ızgarasının doğru şekilde oluşturulması gerekir. Oda ölçülerinin doğru şekilde alınması ızgaranın doğru oluşturulması sırasında yardımcı olur. Sonrasında ise hazırlanmış olan ızgara monte edilir. Izgaranın monte edilmesinden sonra ise içerisine yerleştirilecek olan lef, spot gibi aksesuarlarında gerekli kurulum işlemleri yerine getirilmektedir. Son aşamada ise ızgaranın üzerine alçıpan kullanılarak oluşturulmuş olan ve dekorasyonu tamamlama özelliğine sahip alçıpan yerleştirilir.

Asma tavan birçok alanda kullanılabilmektedir. Yalnız belirtmiş olduğumuz gibi özellikle büyük ve ferah salonlarla evlerde tercih edildiği zaman daha şık bir görünümü de beraberinde getirebilme özelliğine sahiptir. Evinizde yer alan elektrik ve tesisat borularının görünümü moralinizi bozuyorsa bu evrede asma tavanlardan yardım alarak bunların görünümlerini kapatabilme imkanına sahip olursunuz ve tavanınız daha şık bir görünüme kavuşur. Bu yazımızda Asma Tavan Modelleri ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık.

en şık asma tavan modelleri

en şık asma tavan modelleri

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.