DekorKolik

Çalışma Masalı Ranza Modelleri

Çalışma Masalı Ranza Modelleri

Çalışma Masalı Ranza, Çalışma masası bulunan, üstünde de yatağın olduğu ve bu sayede yerden tasarruf edilen tasarımlara yoğun ilgi gösteriliyor. Sadece yer açısından değil, odanın verimli bir şekilde kullanılabilir olmasını sağlayabilmek için, masa yaptırmak veya baza satın almak yerine doğrudan tek bir modelden yararlanılması mümkün oluyor. Sadece bir tasarım yapısıyla birlikte kullanım sürecini değerlendirebilir, her zaman uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Çalışma Masalı Ranza Tasarımları

Kırmızı, siyah, mavi, lacivert, turuncu, yeşil, beyaz gibi pek çok renkte mobilya siparişi verilebiliyor. Özellikle tasarımlardaki en büyük farklar, masanın ve ranzanın ayrıldığı alanın yapısından kaynaklanıyor. Genelde bu modellerde, klavye koymak için alt bir bölüme yer verilmiyor. Tek parça halinde, ranzanın altı tamamen çalışma alanına dönüştürülebiliyor. Bu durumda ranzanın altında hem ders çalışmak için uygun bir ortam oluşturulabiliyor hem de bilgisayar ekipmanlarının yerleştirilmesi için yeterli alan elde edilebiliyor.

Çalışma Masalı Ranza Tasarımları

Çalışma Masalı Çekmeceli Ranza

Çalışma masası yer alan ranzalarda özellikle çift yatak, tercihe bağlı olarak kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Bu açıdan herhangi bir sorunla karşılaşılmaması açısından, satın alınacak olan modelde tek yatak mı çift yatak mı olduğuna dikkat edilmesi gereklidir. Altta ve üstte birer yatak, alt kısımda çalışma masası bölümü ve üst kısma çıkmak için bir merdiven bölümü bulunduruluyor.

Çalışma Masalı Çekmeceli Ranza

Bu türdeki ranzanın ve çalışma masasının yer aldığı tasarımın en dikkat çekici özellikleri arasında çekmece dizaynı yer alıyor. İç çamaşır ve diğer kıyafetlerin yerleştirilmesi amacıyla özel olarak çekmece yerleşimi yapılabiliyor. Bu süreçte doğrudan, ranzanın üst katına çıkmak için kullanılan merdivenin şık tasarımla her merdivenin çekmece haline getirilmiş olması yoğun ilgi görüyor

Çalışma Masalı Çift Yataklı Ranza

Bazı modellerde özellikle de kitaplık şeklinde küçük bir alana yer verilebildiği gibi, gardırop alanının bulunması da mümkün oluyor. Odanın bir duvarının enini ölçerek, satın almak istediğiniz tasarımın bu boyuta uygun yapıda olup olmadığını anlayabilirsiniz. Tüm modellerde aynı en ve boy bulunması gibi bir durum söz konusu olmadığı için, çalışma masalı ranzayı yerleştirmek için bu detayın atlanmaması son derece önemlidir. Üstte bir yatak bölümü bulunurken, altta da bir yatak olması isteniyorsa, bu durumda direkt olarak tasarımın uzunluğunda ortalama 100 santimetrelik ekstra boyutla karşılaşılabiliyor.

Çalışma Masalı Çift Yataklı

Yataklı Çalışma Masası Tasarımları

Yataklı ve özel olarak ilgi gösterilen çalışma masalı tasarımlarda, dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanımı son derece önemlidir. Bu modelleri günümüzde sadece çocuklar kullanmadığı için, yetişkin bireylerin de güven içerisinde çalışabileceği ve uyuyabileceği bir mobilya hazırlanıyor. Demir ve çelik materyallerle özellikle bağlantı noktalarının kuvvetlendirilmesi, uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olması amacıyla tasarım iyileştirmeleri yapılıyor. Kullanılan malzemelerin silinebilir yapıya sahip olması, kolaylıkla temizlenebilecek şekilde imal edilmiş olması son derece önemlidir.

Çalışma Masalı Ekonomik Ranza

Çalışma masalı modellerde fiyat farkları beş kata ulaşabilen bir süreçle karşılaşılabiliyor. Satın almak istediğiniz modele bağlı olarak, uygun fiyatlara sahip pek çok modeli birbiriyle kıyaslayabilir ve boyut ile fiyat açısından uygun olanı sipariş edebilirsiniz.

Ranzalı olan tasarımlarda dikkat edilmesi gereken en önemli durumların başında, ranzanın üst katında yatak koymak için olan bölüme tek kişilik yatak koyulması gerektiği geliyor. Standart olmayan veya iki kişilik olarak üretilmiş bir yatağa uygun hiçbir klasik çalışma masalı ranza modeli bulunmuyor. Fiyatlarını, ürünün malzemelerini inceleyerek veya karşılaştırarak onlarca yeni model arasından seçim yapabilirsiniz.  Erkek çocuk odası için 6 dekorasyon önerimize de bakmayı ihmal etmeyin.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Erhan Baba dedi ki:

  Çalışma masalı ranza modelleri oldukça kullanışlı bir mobilya ürünüdür. Ancak bunların yapıldığı malzemeler oldukça önemlidir. Kullanılan malzemeler genelde MDF olursa daha iyi olur. Çünkü Sunta malzemeler çabuk yıpranır ve dökülür. Ahşap yaptırdım ben biraz pahalı oldu ancak çok güzel oldu. 5 yıldır kullanıyorum 3 defa taşındın en ufak bir yıpranma yada dökülme söz konusu değil. Ufak tefek boyalarda çizikler oldu. Kendim ufak dokunuşlarla bu çizikleri giderdim.

 2. Yeliz dedi ki:

  2 resimdeki model çok güzelmiş. Acaba fiyatı nedir?

  1. yonetici dedi ki:

   Yeliz hanım 5 bin TL civarıdır. Daha fazlada olabilir.

   1. muharrem dedi ki:

    almanyaya kargo varmi

    1. yonetici dedi ki:

     Muharrem bey bir ayarlama yapabilirdik ancak şu an için biraz zor. Biliyorsunuz ki tüm dünya şu an Pandemi ile meşgul. İlginiz için teşekkür ederiz.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.