DekorKolik

Ev Modası

15.07.2020
Ev Modası

Ev dekorasyonu, tıpkı giyim sektörü gibi devamlı olarak yenilenen bir dekorasyon türüdür. Her dönem belirli renkler ve tasarımlar dönemin modası olmaktadır. Günümüzde pek çok kişi kendi evlerinin daha eşsiz ve özel olmasını arzu ediyorlar. Daha eşsiz bir ev modası için daha sıra dışı ürünler gündeme geliyor. Bununla beraber tasarımcılar ve iç mimarlar ile de çalışmalar artıyor. İnsanlar evlerinde doğallık isterken aynı zamanda şık parçalar da kullanmayı tercih ediyor. Ev için doğallık pek çok renk ve desendeki mobilyalar ile sağlanılabiliyor. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ahşap, cam ve taş gibi geleneksel malzemeler, senenin trendleri arasındadır. Bu malzemeler sadece eve doğallık ve şıklık katmakla kalmıyor, aynı zamanda dayanıklılık da kazandırmış oluyorlar. Bu nedenle daha uzun bir süre ev modası için trend olarak kalacak gibi görünüyor. Peki 2020’nin en çok tercih edilen ev modası trendleri nelerdir?

Yeni nesil Ev dekorasyonu

Yeni nesil Ev dekorasyonu

Doğal Ahşap

İç mekanlarda ahşabın kullanımı çok eskilere dayanmaktadır. Ahşap hem doğal hem de sağlam bir malzeme olması ile biliniyor. Ortama samimiyet kazandırırken aynı zamanda doğal bir şıklık katıyor. Bu sene pek çok evde ahşap modasını göreceğiz. İşlem görmemiş ham ahşap desenleri evin pek çok bölümünde kullanılabiliyor. Özellikle de mutfak dolaplarındaki ahşap kullanımı bu senenin en büyük trendlerinden biri oldu. Önümüzdeki birkaç sene ahşap mutfak trendi ön planda olacak. Açık tonlu ve cila görmemiş ahşap mobilyalar ile İskandinav stilini evlerinize taşıyıp modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mobilya Renkleri: Yeşil ve Gri

Bu senenin önde gelen renklerinden birisi de dünyaca ünlü firmalar tarafından “Greenery” olarak isimlendiriliyor. Canlı bir yeşil rengi yerine daha çok griye çalan bir yeşil rengi revaçta olacak. Özellikle de mobilya tercihlerinde bu gri – yeşil tonlarını sıkça göreceğiz.

Senenin öne çıkan diğer bir rengi ise gri rengidir. Gri hem renk olarak hem de arka plan olarak oldukça tercih edilen bir renk haline gelmiştir. Özellikle de koltuk ve duvar rengi seçiminde çok fazla tercih edilmektedir. Grinin en büyük avantajlarından birisi de mavimtırak ya da bej gibi pek çok farklı renk ile uyumlu bir renk olmasıdır.

Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Retro Modası

Ev modası denilince akla ilk gelen fikirlerden biri bu sene retro modası olabilir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da retro dizaynlar ön planda olacak. Evinize hem nostaljik bir hava katabilir hem de geniş bir tarz yelpazesi imkanı sunabilirsiniz. Retro tasarımlar tüm dekorasyon stilleri ile uyum sağlayabilir. İster İskandinav, ister modern tasarımlarla evinizi süsleyebilirsiniz. Yeni ve oldukça modern mobilyalar ile süslenmiş evinize retro tarz ile farklılık katabilirsiniz.

Retro tarzın en sık kullanıldığı odalardan birisi de mutfaklardır. Günümüzde birçok firma retro görünümünde elektronik eşyalar tasarlamaktadır. Özellikle retro görünümlü buzdolabı ve fırınlar bu senenin ev modası trendleri arasına girmiştir. Bunun dışında retro tarza hitap eden yer döşemeleri ve halılar da oldukça revaçta olacak.

Amazon Bitkileri

Her mekana sıcaklık ve samimi bir hava katan bitkiler 2020 senesinin de ev modası trendleri arasına girmiş bulunuyor. Bu sene özellikle moda olan bitkileri genellikle amazon bitkileri olarak karşımıza çıkıyor. Büyük geniş yapraklı bitkileri taş saksılar ile süsleyip salonunuzu renklendirebilirsiniz. Amazon biktileri evin havasını da temizlemeleri ile bilinen bitkilerdendir. Bu şekilde eviniz hem davetkar, hem sağlıklı hem de daha rahatlatıcı bir atmosfere kavuşmuş olacaktır.

 

Ev dekorasyon fikirleri

 

 

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.