DekorKolik

Villa Bahçe Duvar Modelleri

13.06.2020
Villa Bahçe Duvar Modelleri

Villa bahçe duvarı modelleri

Bu yazımızda Villa Bahçe Duvar Modelleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.Evin bahçesi kadar bahçe dizaynı bir o kadar önemlidir. Hem evinizin değerini artıracaktır. Hem de bahçe keyfinizi çıkarmanızı sağlayacaktır. Villa bahçe duvar modelleri bahçenizi tamamlayıcı unsurlardan biridir. Villanızın mimari yapısına uyumlu tasarımlar uygulayabilirsiniz. Bahçe duvar modelleri için taş, yığma beton, ahşap, metal, plastik gibi farklı malzemeleri de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu malzemeleri birbirleri ile kombine yapabilirsiniz. Villanızı çekici ve şık gösterecek bahçe duvarlarına sahip olabilirsiniz. Bahçe duvarı ve yapımı oluşturulurken uzmanlık gerektirir bu sebeple usta birine yaptırmak şarttır. Bahçe duvarı tasarımı uygulanma aşaması zor olduğu için her aşaması titiz ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bahçe duvarı yapımı için uzman peyzaj firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. Taş bahçe modeli tercih edebilirsiniz. Bahçe duvarınızda beton temel ve demir korkulukları tercih edebilirsiniz. Bahçenizde doğal bir bahçe tasarımı yaratmak istiyorsanız ahşap bahçe duvarından yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Ahşap bahçe duvarını yalın ahşap duvarlar veya metal, beton gibi diğer malzemeler ile de tercih edebilirsiniz. Bahçenizin geometrisine uygun modeller kullanabilirsiniz. Bu sayede villanız ile uyumlu olmasını sağlamış olursunuz. Yüksek bir bahçe duvarı da tercih edebilirsiniz. Metal korkuluklar ile bir bahçe duvarı için betonarme temelini şık göstermesi için tuğla deseni görünümünde taş kaplama malzemesi tercih edebilirsiniz. Bahçe duvarınızın malzemelerini birden fazla malzeme kullanabilirsiniz. Örneğin; beton zemin üzerine metal korkuluklar ve korkulukların yanına kompozit malzemeler ekleyebilirsiniz. Evinizin dışarıdan gözükmesini istemiyorsanız villa duvarı sayesinde dışarıdan gözükmesini engelleyebilirsiniz.

Yüksek Ölçülere Sahip Bahçe Duvarı

 • Metal korkuluklar yerleştirebilirsiniz.
 • Sadece yüksek duvar tercih edebilirsiniz.
 • Metal korkuluklar tercih edebilirsiniz.
 • Yüksek duvar betonarme arasına tuğla duvarlar örebilirsiniz.

Ahşap Bahçe Duvarı

Ahşap bahçe modeli kolay şekillendiren malzeme olduğu için her alanda kolay şekilde kullanabilirsiniz. Ahşap bahçe modelini tercih ederek bahçenizde doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu sayede ahşap bahçe modeli ile bahçenizin doğal olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Sadece ahşap kullanarak bir bahçe duvarı tercih edebilirsiniz.
 • Beton zemin üzerine bir bahçe duvarı örebilirsiniz. Estetik olarak da güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz.
Ahşap Bahçe Duvarı

Ahşap Bahçe Duvarı

Cam Bahçe Duvarı

 • Cam bahçe duvarı bahçenizin şeffaflığını arttırabilirsiniz. Bu sayede estetik ve zarif bir görünüme de sahip olabilirsiniz.
 • Beton zemin üzerine veya yarım boy beton bahçe duvarı üzerine yerleştirerek tercih edebilirsiniz.

Taş Bahçe Duvarı

 • Taş seçimini yaparken dikkatli bir şekilde yapmalısınız.
 • Doğru bir tasarım ile yeterli yüksekliğe sahip taş duvar tercih edebilirsiniz.
 • Taş duvarınızı zeminden aydınlatma sistemi kullanabilirsiniz.

Tuğla Bahçe Duvarı

Villanızın görsel anlamda çekici bir tuğla duvar tercih edebilirsiniz. Tuğla duvar görseline sahip bir kaplama yapabilirsiniz.

Tuğla Bahçe Duvarı

Tuğla Bahçe Duvarı

Dekoratif Bahçe Duvar Tasarımı

Dekoratif tasarımlar yaparak görselliği arttırmak için beton, taş ve ahşap malzemeleri bir arada kullanabilirsiziniz. Bahçenizi korumak amacıyla bahçe peyzajı için kullanılan malzemelerle bahçenizi korumuş olacaksınız. Bahçenizi kaplama malzemeleri ile bahçenizi korumuş olacaksınız. Veya boyama yöntemi ile renklendirebilirsiniz. Eğer doğayı ve yeşilliği çok seviyorsanız duvarınızı yaprak detayı ile de kaplattırabilirsiniz.

Metal Korkuluklar

Bahçe duvarı olarak metal kullanabilirsiniz. Bahçe içindeki bitkiler ile birlikte çiçeklerinizi de sergileyebilirsiniz. Metal korkulukların tasarımını dekoratif tasarımlar şeklinde kullanarak hem dekoratif bir bahçe duvarı yapabilirsiniz. Uzun ömürlü bir bahçe duvarı ile bahçenizi sergilenmiş olacaksınız.

Mermer Kaplama Bahçe Duvarı

Betonarme tercih ederseniz betonarme temelin estetik ve dekoratif bir görünümüne sahip olabilirsiniz. Taş kaplama veya mermer kaplama tercih edebilirsiniz. Ve metal çerçeve korkulukları ile şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda Villa Bahçe Duvar Modelleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Aklınızdaki soruları yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

 

Pratik Bahçe Duvarı Yapımı

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.