DekorKolik

Yapışkan Folyo ile Yapılanlar

17.05.2020
Yapışkan Folyo ile Yapılanlar

Yapışkan Folyo İle Yapılanlar ile ilgili merak edilen tüm konuları makalemizde bulabilirsiniz.Yapışkanlı folyo, eğer doğru şekilde kullanmayı başarabilirseniz evinizin atmosferini değiştirebilme kabiliyetine sahip fantastik bir ev dekorasyonu ürünüdür. Evinizin birçok yerinde bu dekorasyon gerecini kullanabilirsiniz. Yapışkan folyoyu dekorasyon kullanımının yanı sıra eskiyen eşyalara yeni bir görünüm kazandırmak için de kullanabilirsiniz.

Neden Yapışkan Folyo Kullanılır?

Yapışkan folyo, artık görüntüsünden sıkıldığınız eşyalarınızı yeniden dekore etmek ya da eskiyen eşyalarınıza yeni bir görünüm kazandırmak için kullanılır. Örneğin mutfak dolaplarınızın renginden sıkıldıysanız yüksek maliyetler ödeyerek değiştirmek ya da boyamak yerine yapışkanlı folyo uygulamasından faydalanabilirsiniz. Yapışkan folyolar sizin için farklı ve oldukça pratik bir deneyim olacaktır. Evinizde mutfak, banyo ya da salonunuzun atmosferini değiştirmek istiyorsanız yapışkan folyolara şans verebilirsiniz. Boya yaptırmak hem maliyet hem de uygulama zorluğu açısından daha zahmetli bir tercih olacaktır. Yapışkan uygulama kolaylığı açısından zamandan, maliyetinin uygunluğu sayesinde de cebinizden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yapışkan folyolar pratik uygulaması sayesinde hızlı değişebildiği için çabuk sıkılabilen, evinde sık sık değişiklik yapmak isteyen kişiler için oldukça kullanışlıdır.

Hangi Alanlarda Yapışkan Folyo Kullanılır?

Genellikle yapışkan folyolar banyolarda ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Örneğin; tezgah arası fayans bölümlerinde, dolap üzerinde, merdiven altlarında ve buzlu cam olan yerlerde kullanılmaktadır.

Yapışkan Folyo Fiyatları Ne Kadardır?

Seçeceğiniz modele göre değişebilen yapışkan folyo fiyatları; genellikle 8tl ile 40tl arasında fiyatlarda olmaktadır. Kalitesine göre değişen bu fiyat aralığından siz de kendi bütçenize ve ev dekorasyonunuza hangi ürün daha çok uyuyorsa onu tercih edebilirsiniz. Ahşap görünümlü, mermer görünümlü modellerin yanında birçok farklı dekoratif modeller ve renk seçenekleri vardır. İçlerinden zevkinize ve ev dekorasyonunuza en çok uyan yapışkan folyoyu seçerek işe koyulabilirsiniz.

Yapışkan Folyo Nasıl Yapılır?

Yapışkan folyo uygulaması seçtiğiniz markanın kalitesine göre değişecektir. Uygulamaya başlamadan önce fön makinesiyle yumuşatırsanız daha kolay bir uygulama sağlayabilirsiniz. Özellikle kenarlarını yumuşatırsanız yapıştırıcı yardımı ile pratik ve zevkli bir biçimde uygulamasını yapabilirsiniz. Yapışkan folyo uygulaması, en pratik ve kolay uygulanabilen dekorasyon yöntemlerinden biridir.

Yapışkan Folyo İle Neler Yapılabilir?

Birçok farklı desen ve renk seçeneği olan yapışkan folyolarda, her tarza ve kullanılacak her ortama uygun bir model bulmak mümkün. Eve değişiklik katmak isteyenler için yapışkan folyolar ürününün doğallığını bozmadan yeni izlenimi vererek beklentileri karşılayabiliyor.

Beyaz eşya, mobilya, duvar, cam vb. gibi alanları yapışkan folyo ile kaplayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı da devreye sokarak harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.

• Yapışkan Folyo İle Duvar Kaplama

Ahşap desenli ya da odun desenli folyolarla duvarınızı kaplayarak doğal ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

• Yapışkan Folyo İle Dolap Kaplama

Mutfak, çocuk odası, yatak odası gibi alanlarda yenilemek istediğiniz dolaplarınızın tamamını ya da sadece bir kısmını yapışkanlı folyo ile kaplayarak yenilenmiş hissi oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

• Kapılara Yapışkan Folyo Uygulaması

Özellikle çocuk odalarının kapılarına renkli ve eğlenceli bir görünüm kazandırmak için yapışkan folyo kullanımını tercih edebilirsiniz.

• Yapışkan Folyo İle Sehpa Kaplama

Üzerinde çizikler ya da lekeler oluşan sehpanızı ahşap ya da mermer desen görünümlü folyolarla kaplayarak yeni bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

• Yapışkan Folyo İle Mutfak Dolaplarını Kaplama

Mutfak dolaplarınız eskidiyse ya da renginden sıkılmaya başladıysanız, zevkinize göre bir renk veya desen seçerek yapışkan folyo uygulamasıyla kaplayabilirsiniz.

• Yapışkan Folyo İle Pencereleri Kaplama

Yaratıcılığınızı devreye sokarak pencerelerinizde perde yerine rengârenk, capcanlı folyolarla kaplayabilirsiniz.

• Yapışkan Folyo İle Beyaz Eşyaları Kaplama

Çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı gibi beyaz eşyaları yenilemek oldukça maliyetlidir. Bunun yerine göçük ve çizik gibi kusurları kapatmak için tercihinize göre desenli ya da tek renk yapışkan folyoyla kaplamayı deneyebilirsiniz. Umarız bu makalemizde Yapışkan Folyo İle Yapılanlar hakkında gerekli bilgi yada bilgileri bulabilmişsinizdir.

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.