DekorKolik

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

19.06.2020
Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? İle ilgili bilgiler paylaşacağız.Yaz aylarının gelmesiyle birlikte pek çok kişi yazlıklarına taşındı. Neredeyse yılın 6 ayı kullanılan yazlık evler sayesinde güneşin, denizin ve kumun tadını çıkarma fırsatı yakalıyoruz. Yazlık evleri uzun süre kullanıyoruz. Peki yazlık evlerimizin salonlarını nasıl dekore ediyoruz?Yazlıklara uygun salon önerileri sayesinde kolay bir şekilde salonlarımızı dekore edebilir, şık ve fonksiyonel alanlar meydana getirebiliriz. Tatilimizi geçirdiğimiz, misafirlerimizi, komşularımızı ve arkadaşlarımızı ağırladığımız, yazın tadını çıkarmamıza vesile olan yazlık evlerin salonlarını doğru dekorasyon fikirirleri kullanarak dekore edersek harika alanlar ortaya çıkarabiliriz.  Yazlık evlerin salonlarına yapılan ufak dokunuşlar sayesinde tıpkı 5 yıldızlı otelde kalıyor izlenimi yakalayabilirsiniz. Yazlık evler tüm yılın yorgunluğunun atıldığı, misafirlerin ağırlandığı ve bol bol dinlenme imkanı bulunan mekanlardır.  Tatil anılarını biriktirdiğimiz yazlıkların doğru bir şekilde dekore edilmesi hem kullanıcıların dinlenmesi hem de güzel bir tatil geçirmesi açısından önemli. Yazlık evlerin salonları hem şık hem de konforlu olmalıdır. Pek yazlık evler için salon fikirleri nelerdir?

Yazlıklara Uygun Salon

Yazlıklara Uygun Salon

Yazlıklara Uygun Salon Önerileri ile Büyüleyici Mekanlar Yaratabilirsiniz

Yazlık evlerin salonlarını dekore ederken salonu ön planda tutmaya özen göstermeli, konforlu alanlar yaratmalısınız.  Yazlık evler dinlenmek içindir. Bu nedenle konfor her şeyin öncesinde gelmektedir.  Rahat kanepeler veya oturma grupları tercih etmeniz gerektiğini sakın unutmayın.  Özellikle yaz aylarında çok misafir ağırlayanlardansanız rahat ve şık sandalyeler ve yemek alanını organize eden yemek masaları tercih etmeyi ihmal etmeyin.  Oturma grubu, berjer, sandalye veya kanepe. Hangi ürünü alırsanız alın yazlıkçı olduğunuzu sakın unutmayın. Kolayca temizlenebilen kumaşlara sahip olan ürünler seçemeye dikkat edin. Yazlıklarda eşyalar çok fazla kirlenir. Temizliği eziyete dönüştürmeyin ve çabuk temizlenen kumaşlar tercih etmeye özen gösterin.

Yazlık salon dekoru

Yazlık salon dekoru

Yazlık Evlerin Salonlarında Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yazlık evlerin salonlarında renk seçimi yaparken bol bol mavinin tonlarını kullanabilirsiniz. Denizin rengi yazlık evlerin salon dekorasyonları için en doğru renktir. Deniz mavisi ve turkuaz ile birlikte beyaz, kırmızı, turuncu, sarı veya açık toprak renklerini kullanabilirsiniz. Maviyi diğer renklerle kombinleyerek güçlü dekorasyon fikirleri ortaya koyabilirsiniz.  Yazlık evlerin salonlarını dekore ederken hasır malzeme kullanılmış mobilyalar şık bir görünüm katmanıza yardımcı olacaktır.  Yazlık evlerin salonlarını dekore ederken gemi güvertesinden ilham alabilir ve yaz dokusunu en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.  Kendinizi sanki bir plajdaymış gibi hissetmek istiyorsanız kullanacağınız obje ve aksesuarlarda çok önemli.

Yazlık salon dekoru

Yazlık salon dekoru

Salonların zemininde hasırya da kilimler kullanarak yazlık ev imajını sürdürebilirsiniz. Hasırlar ve kilimler sayesinde salonlarınızda güçlü bir hava estirebilirsiniz. Yazlık ev dekorasyonu hazırlarken pek çok alternatif bulunuyor. Herkes kendi zevkini yansıtan mavi renklerin ağırlıkta olduğu şık salonlar hazırlayabilir ve sıcak yaz aylarında en güzel şekilde misafirlerini ağırlama imkanına sahip olabilir. Şık yazlık ev salon dekorasyonları ile güzel bir tatil sizleri bekliyor. Bu yazımızda Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? İle ilgili bilgiler paylaşmaya çalıştık.

Balkon Dekorasyonunda 2020 Fikirleri

Yayınlanan diğer dekorasyon yazımızı da okumayı unutmayın...
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Kamil dedi ki:

  O zaman bu yazıyı okuma hocam :=) . Yani hem diyorsun yazlık ev yok. Hemde yazıya yorum atacak zaman buluon. 😀

 2. Yücel dedi ki:

  Yazlık evimiz olmadı ki yazlık dekorasyon olsun :)=)=.

 3. Erhan Dayı dedi ki:

  Yazlık ev dekorasyonu nasıl yapılır? Güzel bir soru. Yazlık ev dekorasyonunda genelde mavi ve yeşil renklere önem vermek gerekir. Ardı sıra Beyaz. Genelde zaten balkonlarda yada klimalı odalarda zaman geçiriliyor çünkü.

 4. Atakan dedi ki:

  Para olmadığı sürece yazlık evde olmaz. Öncelikle para kazanmamız lazım. 😀 Ama makale güzel olmuş…

 5. Nurcan dedi ki:

  Makalenizi çok faydalı buldum ve sosyal medya hesaplarımızda paylaştık. Bu tür siteler gelecek vaat ediyor.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.